Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Divák si za fotbal opět připlatí. Atraktivní duely nabídnou dvě konkurenční televize

25. července 2016 18:05 - Brno

Anglickou nejvyšší fotbalovou soutěž Premier League, která startuje 16. srpna, ale i druhou nejvyšší soutěž a také španělskou La Ligu uvidí čeští televizní diváci od nové sezóny pouze na Nové Digi TV. Nejatraktivnější duely české fotbalové ligy naopak diváci najdou pouze na O2 TV. Poskytovatelé placené televize nakupují čím dál více exkluzivního sportovního obsahu, jímž se chtějí odlišit od konkurence. Podle mediálních odborníků na tomto trendu prodělají televize s volně šířeným obsahem, nejvíce tedy ČT.

 

Lee Smith, Reuters

Digi CZ, která provozuje satelitní televizi Digi TV a patří skupině Lama Energy Group, předpokládá, že v srpnu dokončí technologickou přeměnu a všichni zákazníci už budou na nové platformě. Podle mluvčího Andreje Čírtka se zvyšuje počet zákazníků a to právě díky exkluzivnímu obsahu.

Aktuálně se uvádí, že Digi TV má okolo 100 000 zákazníků, O2 TV dvojnásobek a kabelová jednička UPC 460 000. Zájem o placené televizní kanály neustále roste a do hry nedávno vstoupil i T-Mobile.

Digi TV a O2 TV sázejí téměř výhradně na fotbal jako divácky nejpopulárnější sport. Zatímco loni měl ještě předplatitel O2 TV možnost sledovat i kanál Digi Sport s kompletním obsahem, od nové sezóny už neuvidí anglickou Premier League ani anglickou druhou ligu a také nejvyšší španělskou soutěž. "Čeští diváci tyto soutěže uvidí exkluzivně na Nové Digi TV. Mimo fotbal máme také exkluzivní práva na seriál závodů mistrovství světa na ploché dráze," sdělil Čírtek a dodal, že exkluzivní obsah se má rozšiřovat.

Podle zjištění O2 TV mají diváci největší zájem o českou fotbalovou ligu. "Od nového ročníku budeme vysílat dvě utkání z každého kola a budeme se tuzemské lize věnovat mnohem více," uvedl tiskový mluvčí David Solnař. S tím souvisí i spuštění speciálního kanálu O2 TV Fotbal od 8. srpna. Diváci zde uvidí v příští sezóně například 130 zápasů Ligy mistrů a mohou sledovat přímé přenosy z pohárových soutěží ve Francii, Španělsku a Itálie. "Nabídneme ke sledování také klubové televize. Jistá už je od Manchesteru United, Arsenalu, také budou v nabídce Barca TV a Juventus TV. Ještě přibudou další," sdělil Solnař.

Diváci si opět připlatí, ČT sport oslabí

Pokud tak diváci budou chtít vidět například nejatraktivnější zápasy české ligy a zápasy Premier League, nezbývá jim, než si předplatit obě televize. U Digi TV je nutné objednat si maxibalíček, který je nyní dostupný za 349 korun měsíčně. O2 TV je v nabídce za 399 korun měsíčně.

Podle mediálních odborníků nynější vývoj na poli sportovních přenosů a sportovního obsahu směřuje k oslabení pozice volně šířených programů, což je případ České televize a jejího programu ČT sport. "Aktuální strategie je převést do placené nabídky nejatraktivnější utkání, posléze i celé ligy či série. To postaví volně vysílající televize do druhořadé pozice," uvedl mediální odborník Ondřej Aust.

Česká televize má nadále práva na zápasy české reprezentace a na některé ligové zápasy. O Evropskou ligu se dělí s Novou a z Ligy mistrů vysílá vždy jen jeden úterní zápas a finále.

ČTK

  Bohemians 1905 - Opava dnes 16:00
20210127T16:00:00+0100
Bohemians 1905 vs. Opava
Bohemians 1905 vs. Opava
Bohemians 1905
Opava
  Ostrava - Liberec dnes 16:00
20210127T16:00:00+0100
Ostrava vs. Liberec
Ostrava vs. Liberec
Ostrava
Liberec
  Zlín - Slavia dnes 18:00
20210127T18:00:00+0100
Zlín vs. Slavia
Zlín vs. Slavia
Zlín
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..