Ligové milníky: Franz završil teplickou jízdu triumfem nad klubem svého srdce

7. srpna 2016 11:21 - Praha

Letenští to nikdy neměli na Stínadlech jednoduché. Fotbalisté Sparty na severu Čech zvítězili naposledy v roce 2013 a o dva roky dříve. V předchozích letech se jim to ovšem nedařilo a často ztráceli s Teplicemi důležité body. Porazil je tam i trenér se sparťanským srdcem. Právě triumfu kouče Františka Straky je věnován další díl historických milníků ePojisteni.cz ligy.

epojisteniliga.cz

Teplice spadly během podzimu 2002 na předposlední příčku tabulky. Dva Františkové si proto předali žezlo - Cipro lavičku opustil a Straka ho nahradil.

„Byla to má první štace jako hlavního trenéra. Věděl jsem, že v týmu je obrovský potenciál, který jen potřebuje potvrdit," vzpomíná František Straka.

Však také populární Franz začal jako velká voda. Za 11 kol vykázal bilanci 9-1-1 a dotlačil mužstvo až na třetí příčku. Vrcholem jeho spanilé jízdy bylo vítězství 1:0 nad Spartou. V poslední minutě se o něj šťastnou trefou postaral Radek Divecký.

Straka tak slavil triumf nad klubem svého srdce...

„Pro mě i pro kluky velice cenné vítězství. Ať už je to Sparta, nebo někdo jiný, tenkrát to byly strašně důležité tři body," usmívá se i po letech.

Sparta dnes nastoupí v Teplicích v zápase 2. kola od 19:00.

dos, Sport.cz

ČT sport Liberec - Pardubice dnes 18:00
20210226T18:00:00+0100
Liberec vs. Pardubice
Liberec vs. Pardubice
Liberec
Pardubice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: