Věřím, že jsem jedním z kandidátů, řekl zastupující trenér Hynek po remíze Dukly v Jablonci

11. září 2016 21:59 - Jablonec

Po nečekaném „přestupu“ trenéra Jaroslava Šilhavého z pražské Dukly do Slavie se ujal trenérského vedení fotbalistů z Julisky jeden z dosavadních asistentů Jaroslav Hynek. A premiéru v roli zastupujícího hlavního kouče v první lize si odbyl v Jablonci při remíze 1:1. Přitom mnoho nechybělo, aby si Dukla odvezla tři body.

 

Radek Petrášek, ČTK

„To, že převezmu mužstvo po Jardovi Šilhavému, mi bylo řečeno v pondělí v den mých jedenačtyřicátých narozenin. Byl jsem pověřen vedením tréninků i s tím, že klub hledá nového trenéra. A vyhodnocují se všechny možnosti, jak dál," líčil Hynek.

S Duklou je hodně spjatý. „V klubu působím sedm let a vždycky mi šlo o jeho prospěch. Nechci spekulovat, ale věřím, že jsem jedním z kandidátů na trenérský post," uvedl dočasný kouč, který ale podle svých slov k tomu nemá žádné signály.

„Hráči po změně trenéra bojovali i za sebe. Přijeli jsme do Jablonce s odhodláním, a jak jsem se bavil s kluky, tak jsem byl přesvědčen, že do toho dají maximum. Dobrý vstup jsme korunovali vstřelenou brankou, a kdybychom i po jabloneckém vyrovnání za stavu 1:1 přidali druhý gól, mohli jsme vyhrát. Ale musíme brát i bod," přemítal Hynek.

V sestavě Dukly došlo k jedné zásadní změně. „Zraněného Jakuba Podaného na levé straně obrany nahradil Dominik Preisler. Jednak Podaného výkony nebyly v poslední době optimální a přemýšleli jsme o dotyčném zásahu do složení defenzivy už dříve. Preisler dokázal, že si místo zaslouží a zápas odehrál v rámci možností. Nic nepokazil a počínal si srdnatě pod vedením stopera Jana Šimůnka vedle sebe," poznamenal trenér Dukly.

Považanec: Snad půjdeme nahoru

Jediný gól Dukly vstřelil záložník Jakub Považanec, který měl za sebou reprezentační sraz s týmem Slovenska. „V duelu s Anglií jsem byl na lavičce náhradníků. A po návratu do klubu jsem se soustředil na zápas v Jablonci. Získali jsme pátý bod v lize a snad půjdeme výkonnostně nahoru," mínil klíčový muž pražského celku.

Rozpaky - už poněkolikáté panovaly na jablonecké straně. Nezáživný herní projev rozladil i diváky v hledišti, odkud se ozýval pískot.

„Rád bych mluvil o tom, kolik jsme měli šancí a kolik osobních soubojů jsme vyhráli. Jenže moje hodnocení je méně pozitivní. Utrpěli jsme remízu, která je vzhledem ke špatné hře naším vítězstvím," trpce konstatoval trenér Zdenko Frťala. „Soupeř měl spoustu nebezpečných situací a problémy nám dělalo skoro všechno. Neprohráli jsme, ale za výkon se musíme omluvit," byl si kouč vědom nedostatků mužstva.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

  0:0 Příbram - Liberec 0:0 55. min
20210306T14:00:00+0100
Příbram vs. Liberec
Příbram vs. Liberec
Příbram
Liberec
  Teplice - Opava dnes 16:00
20210306T16:00:00+0100
Teplice vs. Opava
Teplice vs. Opava
Teplice
Opava
  Zlín - Bohemians 1905 dnes 16:00
20210306T16:00:00+0100
Zlín vs. Bohemians 1905
Zlín vs. Bohemians 1905
Zlín
Bohemians 1905
  Plzeň - Olomouc dnes 18:30
20210306T18:30:00+0100
Plzeň vs. Olomouc
Plzeň vs. Olomouc
Plzeň
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: