Liberec porazil Příbram a míří za titulem

Fotbalisté Liberce porazili v sobotním utkání Příbram 1:0 a udělali další krok na své cestě za ziskem mistrovského titulu. Jeho pronásledovatelé jen remizovali a náskok severočeského lídra se znovu rozrostl. Slavia ani Teplice nevstřelily ani branku, přesto získaly bod za remízu 0:0. Pražané hráli bez gólů na Slovácku, Teplice v Ostravě. Jihlava porazila Plzeň.

Liberečtí fotbalisté udělali další důležitý krok k zisku mistrovského titulu. Na domácím hřišti zdolali Marilu Příbram 1:0, když jim těsnou výhru zařídil v 39. minutě záložník Jiří Bílek. Slovan vítězství uhájil i přesto, že hrál od 69. minuty bez vyloučeného útočníka Zbyňka Pospěcha.

Liberec tak čtyři kola před koncem soutěže drží v čele tabulky devítibodový náskok před druhou Mladou Boleslaví, ale ta má nedělní zápas v Mostě k dobru. Teplice ani Slavia dnes nevyhrály a v ligovém pořadí zůstaly za Středočechy. Oba celky venku remizovaly 0:0 - Teplice v Ostravě, Slavia se Slováckem.

Slavia představila juniory

V průměrném duelu v Uherském Hradišti si žádný z týmů za celý zápas nedokázal vytvořit vyloženou šanci. K řadě absencí v mužstvu Slavie se krátce před zápasem přidal i zraněný obránce Dosoudil, v sestavě Pražanů se proto objevili i dva hráči juniorky Studík a Eliáš, který si odbyl ligovou premiéru.

Ostravský zápas byl mnohem rušnější, obě mužstva měla několik gólových šancí, ale střelci na obou stranách selhali. Teplice tak po čtrnácté remíze v soutěži ztratily další dva body v boji o pohárovou Evropu. "Před brankou nám chybí víc vůle a agresivity. Ve druhé půli jsme měli převahu i více šancí než domácí, ale prostě se nedokážeme prosadit," řekl trenér Severočechů Vlastislav Mareček.

Fotbalisté Jihlavy porazili Plzeň 2:0, po jedenácti zápasech vyhráli a opustili poslední místo. Na dno tabulky klesly Blšany, Jihlava a Plzeň mají o dva body více. Jihlavští střelci se konečně probudili - vedoucí branku vstřelil krátce po poločase Lovětínský, který tak ukončil nováčkovo 674 minut dlouhé čekání na gól v domácím prostředí.

FC Slovan Liberec - Marila Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 39. Bílek. Rozhodčí: Adam - Ondo, Goňa. ŽK: Buryán, Frejlach, Otepka (všichni Příbram). ČK: 69. Pospěch (Liberec). Diváci: 5770.
1. FC Slovácko - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Chytil. ŽK: Lysoněk - Janda, Piták, Holeňák. Diváci: 5142.
Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)
Branky: 53. Lovětínský, 57. Perniš. Rozhodčí: Příhoda - Večeřa, Slavík. ŽK: Kopic, Peška, Veselý, Vladyka, Vácha - Smola, Šíma, Limberský. ČK: 68. Peška - 68. Limberský. Diváci: 1640.
Baník Ostrava - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Kovařík - Lhoták, Tulinger. ŽK: Lukeš - Rada, Štohanzl, Kaufman. Diváci: 5145.