Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Zlín odcestoval do Turecka, čekají ho zápasy s týmy z východní Evropy

29. ledna 2017 12:42 - Zlín

S třemi novými posilami brankářem Milanem Švengerem, obráncem Zoranem Gajičem a útočníkem Davidem Beauguelem vyrazili dnes fotbalisté Zlína k herní přípravě do Turecka. Trenér Bohumil Páník má k dispozici dva brankáře a 19 hráčů do pole. Čtvrtý tým ligové tabulky čekají tři zápasy. V úterý s kazašským vicemistrem Kajratem Almaty, ve čtvrtek s čtvrtým týmem druhé ruské ligy Krasnojarskem a na závěr v sobotu s bulharským účastníkem Ligy mistrů Ludogorcem Razgrad.

 

Dalibor Glück, ČTK

"Za nejdůležitější považuji, že budeme hrát na přírodní trávě. Doma je vše zasněžené a pro hráče je v těchto podmínkách daleko větší riziko zranění. V Turecku se teplota pohybuje okolo 14 stupňů. Takže tělo jinak reaguje a můžeme je jinak zatížit," uvedl na klubových stránkách trenér Páník.

Zlínský kádr je s největší pravděpodobností po odchodu chorvatského útočníka Marka Jordana uzavřený. Z nových posil si Páník pochvaluje hlavně francouzského útočníka Beauguela. "Takový typ hráče jsme neměli. Věřím, že jeho výkony půjdou nahoru. Pracuje dobře v trestném území, je běžecky zdatný, rozumí si s Diopem," řekl kouč.

Hodně si slibuje hlavně od posledního zápasu s Razgradem, ve kterém už chce ladit sestavu na první jarní kolo v Liberci. "Když chce s námi hrát takový tým, tak to bereme jako poctu. Ale všechny tři zápasy budou kvalitní a nemůžeme je odehrát ve stejném složení. Síly potřebujeme rozložit a prověřit všechny hráče," dodal Páník.

Z Turecka se fotbalisté Zlína vrátí příští neděli. Před zahájením jarní části ligy už je bude čekat pouze v sobotu 11. února generálka v Dunajské Stredě.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..