Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Slávista Ngadeu ohromil Afriku, Deli už je ve Španělsku

3. února 2017 12:18 - Franceville

Dilema kouče fotbalistů Slavie se naplnilo vrchovatě. Svým dvěma klukům africkým přál Jaroslav Šilhavý úspěch, na druhou stranu by je měl rád co nejdříve zpátky v zimní přípravě s týmem. A jak to dopadlo? Zatímco Simon Deli vypadl s Pobřežím slonoviny již ve skupině a ve čtvrtek dorazil za sešívanými do Španělska, jeho parťák Michael Ngadeu-Ngadjui je hrdinou Kamerunu a zahraje si s Nezkrotnými lvy nedělní finále mistrovství Afriky proti Egyptu.

Už je to tak, Míša z Edenu se stal jednou z ústředních postav šampionátu v Gabonu. Již ve skupině se Michael Ngadeu-Ngadjui svým prvním gólem v reprezentaci postaral o vítěznou trefu v utkání s Guineou-Bissau (2:1).

„Po zápase jsem cítil větší zájem o mou osobu. Byl jsem skutečně rád, že mí krajané a fanoušci Lvů ocenili náš výkon," liboval si.

Po čtvrtečním večeru je ještě slavnější. Ngadeu-Ngadjui vstřelil vítěznou branku také v semifinále s Ghanou (2:0) a v neděli si Kamerun díky němu zahraje v Gabonu proti Egyptu o pátý titul v historii.

Urostlý slávista měl poměrně snadnou práci. V 72. minutě si po standardce našel v šestnáctce odražený míč a z úhlu ho chladnokrevně poslal do horního rohu odkryté svatyně.

Slávistický bratr je nadšený

Jeho africký parťák shodou okolností v ten samý den dorazil za Slavií na soustředění do Španělska.

„Jsme v kontaktu neustále. Michael je jako můj bratr, má velkou radost. Pro mě je těžší, že jsme vypadli tak brzo. Tak mu teď říkám, že potřebuju, aby vyhrál s Kamerunem pohár. Je tomu blízko," říká Simon Deli pro klubový web.

„Sleduji každý zápas a držím mu palce. Je neuvěřitelné, co se Michaelovi povedlo. Doufám, že zvládnou i finále," líčí Deli.

Pro Šilhavého je samozřejmě podstatné, v jakém stavu se oba borci k mužstvu připojí. Třeba sparťan Costa, který vypadl v základní skupině se Zimbabwe, není po návratu z afrického šampionátu v ideální kondici.

„Je velmi unavený. Neměl v podstatě žádnou dovolenou, žádné volno. Teď se věnuje regeneraci a bude ještě chvilku trvat, než bude připravený do utkání," popisuje trenér David Holoubek.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..