Fotbalisty Zlína povede od příští sezóny trenér Uličný

18. května 2006 14:02 - ZLÍN

Prvoligové fotbalisty Tescomy Zlín povede v příští sezóně trenér Petr Uličný, který ve čtvrtek v poledne podepsal s vedením klubu dvouletou smlouvu. Dosavadnímu kouči Lubomíru Blahovi vyprší na konci sezóny jednoroční kontrakt, který nebude prodloužen. ČTK to řekl předseda představenstva Tescomy Josef Duda.

Šestapadesátiletý Uličný se vrací do Zlína po dvanáctileté přestávce, míří tam z Olomouce, kde působil od prosince 2002 tři a půl roku. Letos mu vypršela v Sigmě smlouva a hanácký klub už v zimě angažoval na jeho místo Vlastimila Paličku.

Uličný se na práci ve Zlíně, který přivedl v devadesátých letech do první ligy, nesmírně těší. "Nabídku beru jako velkou výzvu. Rád bych navázal na výsledky práce v prvních dvou letech svého olomouckého působení," řekl Uličný, který v první lize usedl na trenérskou lavičku zatím v 347 zápasech.

Jména posil už padla

Po svém předchozím zlínském prvoligovém působení zažil kromě úspěchů v Olomouci i dvě vydařené sezóny v letech 1994 až 1996 v Brně. V posledních deseti letech postupně vedl v první lize Baník Ostrava, Plzeň, Viktorii Žižkov, krátce Opavu, Hradec Králové a naposledy Olomouc.

"Zatím je předčasné mluvit o hráčském kádru ve Zlíně, stejně jako o asistentech. Sice už při jednání s vedením týmu nějaká jména padla, ale teprve v dalších dnech se bude o všem jednat podrobněji," dodal Uličný.

Ke změnám došlo i ve vedení zlínského klubu, jehož prezidentem se stal Zdeněk Červenka. Předsedou představenstva je Josef Duda a místopředsedou Josef Gába.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: