Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Teplice mají svého Davida Luize. Je mu osmnáct a podoba odpovídá

23. února 2017 17:05 - Teplice

Dočkali se svého Davida Luize. Fotbalové Teplice získaly ze Slavie talentovaného osmnáctiletého mládežnického reprezentanta Alexe Krále. Na Stínadla přichází na přestup a podepsal smlouvu na tři a půl roku. V Edenu odmítl prodloužit kontrakt, který mu končí v létě, a tak po něm sáhli Severočeši.

 

slavia.cz

Nová teplická akvizice se svým kudrnatým afro účesem nápadně podobá slavnému Davidu Luizovi. A na Stínadlech si od velkého talentu v budoucnu hodně slibují.

"Jde o stabilního člena reprezentačního týmu České republiky U19, který může nastupovat jako stoper či střední záložník. Ve Slavii by v současné situaci nejspíš šanci nedostal, ale věříme, že v Teplicích se dokáže prosadit," říká na klubovém webu sportovní ředitel Jakub Dovalil.

Mládežnický reprezentant Král zatím nastupoval za juniorku pražské Slavie. V reprezentacích patří ke stabilním článkům sestavy, v kategorii U17 odehrál 18 utkání, v kategorii U18 pak 13, momentálně spadá do kategorie U19, kde má odehráno celkem osm utkání.

Mladý středopolař přišel do Slavie v patnácti letech ze Zbrojovky Brno. V dresu sešívaných prošel všemi dorosteneckými týmy. V roce 2015 byl na Galavečerů grassroots fotbalu vyhlášen třetím nejlepším mladším dorostencem v České republice.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..