Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Statistika: Klokani pod Haškem kmitají, Jihlava uštvala Spartu

19. dubna 2017 16:02 - Praha

Mají ve své klokaní kapse ukrytý patřičný fond. Fotbalisté Bohemians byli fyzicky velmi dobře připraveni už za trenéra Miroslava Koubka, pod křídly Martina Haška šli ovšem v tomto směru ještě nahoru. Důkazem je, že ve 24. ligovém kole naběhali nejvíc metrů ze všech a urazili i největší vzdálenost ve sprintu. Nejpilnějším maratóncem pak byl jihlavský Petr Hronek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kdyby se body udílely podle naběhaných kilometrů, neměli by sebemenší problémy se záchranou. Klokani s novým koučem Martinem Haškem nejprve porazili Jihlavu, pak remizovali v Mladé Boleslavi. V obou případech fotbalisté Bohemians svého soka uběhali. Proti Vysočině urazili třetí nejdelší vzdálenost kola (117 426 m), v Boleslavi už se 118 262 metry vystoupali až na vrchol. Druhým nejběhavějším týmem víkendu se stala Zbrojovka Brno (117 610 m), jež prohrála 0:2 v Jablonci, a mistrovská Víktoria Plzeň (117 067), která stejným výsledkem zvítězila doma nad Slováckem.

Klokani ovládli také statistiky rychlostní, když ve sprintu naběhali 2121 metrů.

Nejlepším maratóncem kola se stal jihlavský Petr Hronek. Spolu se sparťanem Michalem Sáčkem jako jediný přesáhl hranici 12 tisíc metrů. Klenot Vysočiny se navíc blýskl i asistencí u gólu Davise Ikauniekse, jímž dravý Lotyš rozhodl duel se Spartou.

Nového kouče Vysočiny Josefa Jinocha potěšil i Augosto Batioja. Ekvádorský záložník v uplynulém kole podnikl nejvíc sprintových náběhů (28) a ve sprintu celkem urazil 396 metrů, což byl třetí nejlepší výsledek ze všech. Překonat ho dokázali jen jablonecký Matěj Hanousek (426 m) s libereckým Egonem Vůchem (406 m).

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..