Živě

Ligové nováčky čekají na úvod Sparta a Liberec

20. června 2006 14:47 - PRAHA

Fotbalisty Kladna čeká těžká premiéra v nejvyšší soutěži, neboť hned v prvním kole nastoupí na hřišti pražské Sparty. Také druhý ligový nováček z Českých Budějovic absolvuje náročný start do sezóny, když přivítá obhájce titulu Slovan Liberec. Nejsledovanější souboj v lize, pražské derby mezi Slavií a Spartou, se na podzim uskuteční v devátém kole, které se bude hrát v sobotu 30. září.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Ligová soutěž začne o víkendu 29. a 30. července, na podzim sehrají týmy celkem 17 kol, to poslední 2. prosince.

"Víme, co nám letos udělala za problémy dlouhá zima. Proto na podzim odehrajeme dvě kola navíc a jarní část ligy začneme až 10. března. Druhá liga odstartuje ještě o týden později. Tím bychom dozvuky zimy měli co nejvíce eliminovat," řekl novinářům po losování ředitel oddělení profesionálního fotbalu Ivo Lubas.

Z každého kola nejvyšší soutěže odvysílá Česká televize přímé přenosy dvou zápasů. V neděli na ČT4 půjde přenos od 20:15 a v pondělí na ČT2 od 17:15. Za hrací dny si kluby mohou vybrat sobotu či neděli. Pro sobotní zápasy byl stanoven úřední začátek v zimním období na 15:00, v letním na 17:00, pro nedělní utkání v zimním období na 17:00 a v letním na 19:00.

Program 1. kola:
Sparta Praha - Kladno, Jablonec - Most, Příbram - Viktoria Plzeň, Mladá Boleslav - Olomouc, Zlín - Slovácko, Teplice - Brno, České Budějovice - Liberec, Ostrava - Slavia Praha.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..