Odvolací komise ČMFS potvrdila trest pro Kubíčka

14. srpna 2006 18:36 - PRAHA

Odvolací a revizní komise Českomoravského fotbalového svazu v pondělí zamítla odvolání druhého místopředsedy svazu Jiřího Kubíčka proti trestu disciplinární komise. Ta zakázala Kubíčkovi od 26. května na 22 měsíců nepodmíněně výkon všech svazových funkcí. Informovaly o tom internetové stránky svazu.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Kubíčkovi, jenž je zároveň členem výkonného výboru svazu a členem legislativní rady a komise pro přestupy hráčů, tak vyprší trest až 25. března 2008.

Disciplinární komise zdůvodnila trest tím, že Kubíček svými výroky znevážil jméno svazu, jeho orgánů, funkcionářů a účastníků soutěží a nerespektoval rozhodnutí disciplinární komise. Kubíček pyká za to, že vedení svazu opakovaně obvinil ze špatného hospodaření a neúčastnil se disciplinárního řízení, k němuž byl několikrát předvolán. Maximální sazba pro jednotlivce je zákaz výkonu funkce až do patnácti let a pokuta až do půl milionu korun.

Možná dojde na soud

Olomoucký funkcionář označil trest za rozhodnutí "mimo rámec stanov, disciplinárního řádu i obecného práva". Disciplinární i odvolací komisi poté obvinil z podjatosti a absence nezávislého rozhodování. Po odvolací komisi se hodlal obrátit na soud.

"K zamítnutí odvolání se nemohu vyjádřit, protože mu nerozumím. K celé záležitosti se vyjádří můj právní zástupce," řekl v pondělí Kubíček. "Zasedání ORK začalo 8. srpna a po dvou a půl hodinách bylo přerušeno, když se komise odebrala k poradě. Dozvěděl jsem se, že vyhlásí rozhodnutí za mé přítomnosti a budu k výsledku odvolací komise pozván. Nic takového se nestalo," dodal.

Kubíček několik měsíců tvrdil, že marketingová společnost fotbalového svazu STES nijak nedoložila vyúčtování 135 miliónů korun jako prémie z evropského šampionátu v Portugalsku v roce 2004. Podle svazu, který naopak tvrdí, že je jeho hospodaření v pořádku, však Kubíček nikdy nepředložil konkrétní důkazy, a tím poškodil jeho jméno.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: