Jablonec - Ml.Boleslav 0:2Mladá Boleslav vyhrála v Jablonci a vede tabulku

55. Pecka 0 : 1
86. Palát 0 : 2

V předehrávce 4. kola fotbalové ligy zvítězili hráči Mladé Boleslavi v Jablonci 2:0 zásluhou dvou gólů hlavou po rohových kopech. V utkání se střetly dva dosud neporažené týmy, ale čistý štít si udrželi pouze hosté. Samotný zápas byl vyrovnaný, rozhodly jej zmíněné standardní situace.

O gól lepší výsledek by Středočechům stačil k postupu přes Galatasaray Istanbul do Ligy mistrů, kvůli středeční odvetě jejího 3. předkola se zápas v Jablonci předehrával.  Mladá Boleslav nastoupila bez středopolaře Poláčka, který má natažený úpon. Jen na lavičce zůstal obránce Brezinský, který se vrátil unavený z utkání slovenské jednadvacítky.

V sestavě hostů jej nahradil Rolko a dostal za úkol osobně hlídat domácího kanonýra Lafatu. Na druhé straně Kulič postrádal přesnější přihrávky od svých spoluhráčů a jeho sólové pokusy končily bez úspěchu.

I proto bylo dramatických situací do přestávky málo. Ve 28. minutě po Palátově centru domácí brankář Špit míč nejistě vyrazil, neudržel jej ani napodruhé, ale nakonec ho se štěstím odkopl za hranicí pokutového území do autu. Na druhé straně po dobré kombinaci Lafaty s Klapkou zabránil šanci mladoboleslavský obránce Vít.

Boleslav rozhodla z rohů

První střelu na branku v celém zápase vyslal po půlhodině domácí Hušek a brankář Miller jeho ránu k tyči chytil. Na druhé straně domácího Špita vyzkoušel Vaculík také ze střední vzdálenosti. Ve 38. minutě dostal Kulič konečně dobrý pas, vypadalo to, že půjde sám na branku, ale škobrtnul o Kučerovu patu a rozhodčí Adam posoudil jeho pád jako nezaviněný.

Na začátku druhého poločasu byl boleslavský kapitán a novopečný reprezentant Kulič u vedoucího gólu hostů. Rozehrál rohový kop přesně k bližší tyči, Pecka přeskočil svého strážce a hlavou skóroval. O dvě minuty později měl šanci jablonecký Klapka, jeho střelu z úhlu ale Miller zlikvidoval.

Po dalším Kuličově rohu se pak dostal k hlavičce Rolko, zamířil ovšem doprostřed branky a Špit střelu kryl. Na druhé straně domácí Smíšek dobře pronikal po levé straně, avšak na jeho ideální přihrávku před branku nikdo z jabloneckých hráčů nedoběhl.

Snaha domácích o vyrovnání byla až do konce marná a naopak v 86. minutě Boleslav zvýšila na 2:0. Bylo to opět po rohovém kopu, který tentokrát zahrál Vaculík a hlavou se přesně trefil Palát. Boleslav se tak minimálně do soboty dostala do čela ligové tabulky.

FK Jablonec 97 - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:0)
Branky: 55. Pecka, 86. Palát. Rozhodčí: Adam - Hojsík, Jiřík. ŽK: Baranek, Lafata - Palát, Kulič. Diváci: 4120.
Sestavy:
Jablonec: Špit - Jindřišek, Zábojník, Š. Kučera, Loučka - Baranek (63. Petržela), Hušek, Klapka (77. Hloušek), Weber - Lafata, Nulíček (59. Smíšek). Trenér: Rada.
Mladá Boleslav: Miller - Šmerda, Vít, Rolko, Palát - Ševinský, Abrahám, Matějovský (89. Riegel), Vaculík - Kulič (75. Sedláček), Pecka. Trenér: Uhrin.