Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Zemřel československý fotbalista Zdeněk Šreiner, olympijský vítěz z Moskvy

28. listopadu 2017 12:37 - Ostrava
(Aktualizováno: 28. listopadu 2017 12:46)

Ve věku 63 let v úterý po těžké nemoci zemřel bývalý fotbalový reprezentant Zdeněk Šreiner. Někdejší záložník Baníku Ostrava získal v roce 1980 s československým týmem zlaté medaile na olympijských hrách v Moskvě. Baník o jeho úmrtí informoval na sociálních sítích.

 

Profimedia.cz

Šreiner s Baníkem vybojoval dva mistrovské tituly v letech 1980 a 1981. S ostravským týmem slavil také zisk Československého poháru v roce 1978 a v následující sezóně postup do semifinále tehdejšího Poháru vítězů pohárů.

ODEŠEL ZDENĚK ŠREINER Bazaly truchlí. Po těžké nemoci v úterý ráno odešel na věčnost bývalý dlouholetý záložník Baníku...

Zveřejnil(a) FC Baník Ostrava - www.fcb.cz dne 28. listopad 2017

Vedle startů za olympijský výběr si Šreiner připsal i šest utkání za reprezentační áčko. Na hrách v Moskvě se gólem podílel na semifinálovém vítězství 2:0 nad Jugoslávií.

"Zdeněk Šreiner patří neodmyslitelně k symbolům nejslavnější éry Baníku z přelomu 70. a 80. let. Na Bazaly přišel po prvním mistrovském titulu v roce 1976 za kouče Jiřího Rubáše ze sousedních Vítkovic a houževnatý a běhavý středopolař se rychle stal jedním z pilířů mimořádně silného a úspěšného celku, který v letech 1980 a 1981 vybojoval dva mistrovské tituly," připomíná nekrolog na klubovém webu.

Za Baník nastoupil v československé lize k 291 utkáním, ve kterých vstřelil 33 gólů a odehrál řadu těžkých bitev v pohárové Evropě.

"Spolu s Vernerem Ličkou, Petrem Němcem a Zdeňkem Rygelem patří do skupinky čtyř hráčů, kteří mají v kolekci triumf s Baníkem v ligové soutěži, Československém poháru a navrch zlato z olympijských her 1980 v Moskvě," připomíná Šreinerův bývalý klub.

Kariéru končil záložník v nižších soutěžích ve francouzském AS Beauvais a rakouském St. Pöltenu. I poté, co pověsil kopačky na hřebík, žil v Ostravě. Dokud mu to zdraví dovolilo, nastupoval za starou gardu Baníku a chodil sledovat ligové zápasy áčka.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..