Rubriky:

Fotbal

Pelé má strach, že organizace MS v Brazílii skončí velkým průšvihem

19. února 2011 11:43 - SAO PAULO

Fotbalová legenda Pelé se obává, že příprava mistrovství světa v Brazílii 2014 skončí velkou ostudou. Jeden z nejlepších hráčů historie tvrdí, že organizátoři jsou pozadu s výstavbou a rekonstrukcemi stadiónů a navíc jeho zemi sráží špatný stav letišť.

 

Nacho Doce , Reuters

"Tvrdě jsme bojovali o to, abychom dostali mistrovství světa i olympijské hry (2016), teď však přišel moment, kdy máme velké starosti," řekl na páteční tiskové konferenci sedmdesátiletý Pelé. "Brazílii podle současného stavu hrozí velký průšvih. Například letiště nahánějí strach. A nejen Brazilcům," dodal trojnásobný mistr světa.

Letištní terminály v Brazílii už nyní neodpovídají počtu odbavovaných cestujících a podle ministra sportu Orlanda Silvy je právě stav letišť hlavním problémem před mistrovstvím světa.

Stavby některých stadiónů ještě ani nezačaly

Potíže jsou ale i se stadióny. Většina stavebních prací je buď pozadu oproti plánu, nebo vůbec nezačala. To je případ i plánovaného nového stadionu klubu Corinthians v Sao Paulu. "Brazílie má povinnost zorganizovat dobré mistrovství světa, ale bohužel už teď zaostává. Například tahle kontroverze v Sao Paulu měla být už dávno vyřešena, ale není," poznamenal Pelé.

V Sao Paulu by se měl podle organizačního výboru hrát zahajovací zápas šampionátu, ale zatím není jasné, jak Corintihians zvýší kapacitu svého stadiónu na 60.000 diváků, což je požadavek FIFA. Stavební práce by měly začít příští týden.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal