Češi ve Walesu: Skvělý Vaclík, nejhorší vyloučený Schick

Čeští fotbaloví reprezentanti v úterním duelu světové kvalifikace padli 0:1 na půdě Walesu, přičemž většinu druhého poločasu odehráli oslabení o vyloučeného Patrika Schicka. Právě vytáhlý útočník si kvůli červené kartě vysloužil z Čechů nejnižší známku, naopak nejlepší hodnocení si vysloužili brankář Tomáš Vaclík a záložník Vladimír Darida.

Český reprezentant Patrik Schick dostává v kvalifikačním duelu s Walesem červenou kartu.

Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.

PAVEL KADEŘÁBEK, LUKÁŠ MASOPUST, MATĚJ VYDRA a ANTONÍN BARÁK nehodnoceni, na hřišti strávili méně než 20 minut.

Tomáš Vaclík
AC Sparta Praha
Stejně jako proti Belgii vytáhl i v Cardiffu fantastické zákroky. Nejprve proti voleji Balea ze dvou kroků, poté při šanci Jamese. Proti gólové hlavičce Jamese neměl nárok.
1
Vladimír Coufal
FC Slovan Liberec
Mocně podporoval ofenzívu, do šestnáctky domácích poslal několik centrů. Při klíčovém momentu zápasu ale neuhlídal centrujícího Balea.
3
Ondřej Čelůstka
SK Slavia Praha
Byl mnohem jistější než v Edenu proti Belgii, kdy ho obehrál kanonýr Lukaku a skóroval. Škoda, že v závěru nevyrovnal.
2
Ondřej Kúdela
Zkušený výkon. V první půli hlavičkou zabránil přihrávce na domácího útočníka, který by jinak postupoval sám na brankáře Vaclíka.
2
Jan Bořil
FK Mladá Boleslav
Nebyl cítit v ofenzívě jako obvykle. Balea při šanci spatřil na poslední chvíli, ale i tak na něj dokázal vytvořil tlak. Neuhlídal při gólové hlavičce Jamese.
4
Tomáš Holeš
FC Hradec Králové
Vynikající výkon proti Belgii ho udržel v základní sestavě. Se Součkem si uprostřed zálohy solidně rozuměli. Pracoval na velkém prostoru.
2
Tomáš Souček
Opět pracoval na velkém prostoru, rozehrával, podílel se na mnoha akcích. Jako obvykle spoustu práce odvedl v obranné fázi.
2
Lukáš Provod
S Belgií se blýskl gólem, trefit se mohl i v Cardiffu. Po přihrávce Daridy se hnal sám na branku, jenže finále nevyřešil.
3
Vladimír Darida
FC Viktoria Plzeň
Vymyslel parádní pas za obranu na Provoda, ten ale šanci bohužel zahodil. Jako tradičně odvedl hodně práce v defenzívě. Po přestávce skvěle vypálil.
1
Jakub Jankto
V prvním poločase hodně aktivní. Wales byl hrozbou, několikrát nebezpečně vystřelil. Jeho výkonu chyběl jen gól. Škoda, že se netrefil v první půli pravačkou.
2
Patrik Schick
Do šance se nedostal, v mezihře byl platný. V úvodu druhého poločasu český tým zbytečně oslabil, za ohnání se po Robertsovi byl vyloučen.
5
Michael Krmenčík
Naskočil do hry krátce po vyloučení Schicka. Po jeho akci se vřítil do šestnáctky Provod, obránci ho však zpacifikovali. Do šance se nedostal.