Venezuela - Brazílie 1:3Kanárci vyhráli i devátý zápas v kvalifikaci MS, Argentina neskórovala

Fotbalisté Brazílie otočili třemi brankami ve druhém poločase zápas s Venezuelou a po výhře 3:1 mají v kvalifikaci mistrovství světa dál stoprocentní bilanci. Druhá Argentina nedokázala poprvé od června 2019 skórovat, udržela si ale neporazitelnost a po remíze 0:0 v Paraguayi ztrácí na vedoucí Brazilce osm bodů.

Brazilec Antony oslavuje svoji trefu v kvalifikačním utkání proti Venezuele.

Venezuela šla proti Brazílii, která hrála bez potrestaného Neymara, do vedení už po jedenácti minutách, kdy se prosadil Ramírez. Poslední tým tabulky poločas vyhrál 1:0, ani na 18. pokus ale nakonec v kvalifikaci Brazilce neporazil. V 71. minutě srovnal hlavou Marquinhos, o necelou čtvrthodinu později poslal hosty do vedení Barbosa z penalty a v nastavení zpečetil skóre debutant Antony.

Argentina neprohrála pod vedením trenéra Lionela Scaloniho už 23 zápasů, proti silné obraně Paraguaye se ale nedokázala střelecky prosadit. Neuspěl ani Lionel Messi, který odehrál celý zápas.

Na třetí místo se po výhře 3:0 nad Bolívií posunul Ekvádor, který má stejně bodů jako čtvrtá Uruguay. Ta uhrála bezbrankovou remízu s pátou Kolumbií. Přímý postup na šampionát v Kataru v příštím roce si zajistí první čtyři týmy tabulky jihoamerické části kvalifikace, pátý čeká baráž.