Slávisté v silvestrovském derby znovu porazili Spartu

Jubilejní 20. silvestrovské derby internacionálů, hrané tentokrát až na Nový rok na umělém trávníku v pražském Edenu, vyhráli znovu fotbalisté Slavie nad Spartou 6:5 po poločase 4:2. Slávisté zvítězili už počtrnácté, před rokem vyhráli 7:4.

Sparta zahájila náporem, Martin Frýdek trefil pravou tyč Šimurkovy branky. Skóre otevřel Boris Kočí, který využil přihrávku Michala Horňáka. Vyrovnání přišlo ale vzápětí, Sova v brance Sparty poprvé lovil míč ze sítě po střele Příložného.

Do vedení poslal Slavii Petr Čermák, který využil parádní přihrávku Řeháka. Na lavičce sešívaných zůstal i současný trenér ligového "Áčka" Karel Jarolím, který mohl ve 13. minutě litovat zahozené šance Janů, který nedokázal do odkryté branky dorazit Sovou vyražený míč.

Lépe se vedlo z dalšího útoku Čermákovi, kterého trefila střela Řeháka a míč skončil ve sparťanské brance. Na rozdíl tří branek zvýšil technickou střelou z dálky František Veselý. Naději sparťanům vrátil dvoustou brankou v derby internacionálů Ivan Čabala, který využil penaltu, nařízenou po třetím rohu.

Slávisty uklidnil František Veselý

Po změně stran ale slávisty znovu uklidnil František Veselý, Sparta ale dokázala pět snížit a překonat Klímu, který překonal Šimurku. Navíc Miroslav Denk napálil odražený míč znovu do slávistické branky a snížil na rozdíl jediné branky.

Tři minuty před koncem orazítkoval Miroslav Janů pěknou střelou levou tyč sparťanské branky. Pojistku v podobě šesté trefy přidal ve 49. minutě Jindráček. Na konečných 6:5 upravil Ivan Čabala, který znovu využil penaltu za třetí rohový kop.

Slávisticko-sparťanský souboj měl bohatý program už před hlavním zápasem a slávisté měli tradičně lepší den: vyhráli souboj žáčků i duel hráčů nad 50 let (8:7), sparťané se radovali jen po utkání žen (5:2).

Zápas nejstarších internacionálů byl přitom nejdramatičtější. Slavia rychle vedla dokonce už 6:1, jenže v závěru jejím hráčům docházel dech a sparťané za stavu 7:8 dokonce měli dvě obrovské šance, které však Dyba neproměnil.

Nad 35 let:
Slavia - Sparta 6:5 (4:2)
Branky: 6. a 14. Čermák, 18. a 26. F. Veselý, 3. Příložný, 49. Jindráček - 23. a 50. Čabala (obě z pen. za tři rohy), 2. Kočí, 28. Slaný, 35. Denk. Rozhodčí: Zvonič - Draštík, Benát. Diváci: 1200.
Slavia: Šimurka, Klíma - Šimůnek, Janů, Beránek, Jeslínek, F. Veselý ml., Příložný, Hrdlička st., Řehák, Čermák, Váňa, Knoflíček, Jindráček, Medynský. Manažer: Mareš.
Sparta: Sova - Kočí, Vrabec, Frýdek, Bielik, Horňák, Slaný, Kabyl, Mistr, Sopko, J. Jarolím, Mlejnek, Čabala, Černý, Denk. Manažer: Bartoň.
Nad 50 let:
Slavia - Sparta 8:7 (4:1)
Branky: Peclinovský 3, P. Herda 3, Lubas z pen., Hlava - Stratil 2, Mlejnek 2, Pešice 2, Jurkanin.