Eto'o poslal Kamerun do čtvrtfinále afrického šampionátu

KÁHIRA

Největší hvězda afrického šampionátu v Egyptě Samuel Eto'o pomohla Kamerunu k zajištění postupu do čtvrtfinále již po druhém zápase. Kamerunští fotbalisté porazili v Káhiře 2:0 Togo, přičemž útočník Barcelony jeden gól vstřelil a na druhý nahrál.

Kamerunsku fotbalista Eto´o v klubových barvách FC Barcelona.

Eto'o se po hattricku z úvodního zápasu s Angolou zapsal mezi střelce již počtvrté v 68. minutě, kdy nádhernou ranou zpoza šestnáctky otevřel skóre. Jediným střelcem Kamerunu na šampionátu byl čtyřiadvacetiletý útočník až do 85. minuty, kdy po dravém úniku do vápna připravil ideální šanci střídajícímu Ze Meyongovi, jenž elegantně patičkou uzavřel na 2:0.

Kamerun tak s plným bodovým ziskem už nemůže nikdo o postup připravit, naopak Togo, jež je bez bodu, se i při šesté účasti na turnaji rozloučí již po základní skupině. Stejně může dopadnout Angola, tedy další tým, jenž si nečekaně zajistil účast na mistrovství světa v Německu. ¨

Angola musí doufat

Angolané ve svém druhém utkání nedokázali porazit oslabené Kongo a získali jen bod za bezbrankovou remízu. Kongo uhrálo cenný bod i přesto, že již ve 20. minutě přišlo o záložníka Mputa, jenž byl bez předchozího varování vyloučen za faul na Kaliho.

Angole nyní zbývá doufat, že Kongo nebude bodovat s Kamerunem, a zároveň musí vysoko porazit soupeře z Toga.