Černá Hora - Anglie 1:5

Anglie po Češích rozstřílela dalšího soupeře. Portugalci ztratili

25. března 2019 20:01 - Praha
(Aktualizováno: 25. března 2019 22:42)

Fotbalisté Anglie si i ve druhém kvalifikačním duelu o postup na EURO 2020 pořádně zastříleli. Po domácí demolici českého týmu 5:0 tentokrát vyhráli v Černé Hoře 5:1. Ve druhém duelu skupiny A remizovalo Kosovo s Bulharskem 1:1. Ukrajina vyhrála v Lucembursku gólem ve třetí minutě nastavení 2:1 a vede skupinu B, Portugalsko si totiž rozdělilo po jednom bodu za remízu 1:1 se Srbskem.

Darko Vojinovic, ČTK/AP

Černohorci v úvodu Angličany zaskočili. V 17. minutě se záložník Vešovič vydal do útoku, narazil si míč o obránce Michaela Keanea a střelou na vzdálenější tyč překonal gólmana Pickforda. Po půlhodině hry ale Keane hlavičkou srovnal a do konce poločasu dokonal obrat Albionu Barkley, jenž před brankou tečoval střelu Hudsona Odoie.

Ve druhém poločase svěřenci kouče Garetha Southgatea potvrdili obrovskou ofenzivní sílu a přidali další tři branky. Postarali se o ně znovu Barkley, Kane a Sterling, který navázal na hattrick proti českému týmu.

Anglický fotbalista Raheem Sterling oslavuje gól proti Černé Hoře.

Bulharsko v Kosovu vedlo od 39. minuty, ale domácí ve druhé půli srovnali. Stejnou remízu uhráli Bulhaři i v pátek doma proti Černé Hoře.

Portugalští mistři Evropy ani ve druhém domácím utkání ve skupině D nedokázali zvítězit a po páteční bezbrankové remíze s Ukrajinou se rozešli nerozhodně 1:1 se Srbskem.

Portugalec Pepé leží na zemí během kvalifikačního duelu se Srbskem.

Armando Franca, ČTK/AP

Hosté od sedmé minuty vedli, poté co se z penalty prosadil Tadič. Další šok zažili domácí po půlhodině hry, kdy kvůli svalovému zranění musel odstoupit Ronaldo, ale i bez hvězdného útočníka se Portugalcům podařilo ještě před přestávkou vyrovnat zásluhou Pereiry. Na plný bodový zisk ale obhájci titulu opět nedosáhli.

To Ukrajina vybojovala očekávané tři body v Lucembursku, byť až díky gólu v nastavení a s velkou dávkou štěstí. Za stavu 1:1 zahráli Ukrajinci v 93. minutě standardní situaci a domácí Rodrigues si nešťastně srazil míč hlavou do vlastní sítě.

Stoprocentní úspěšnost si po dvou zápasech ve skupině H drží Francie a Turecko. Úřadující mistři světa Francouzi si doma poradili s Islandem 4:0. O trefy "Les Bleus" se postarali Umtiti, Giroud, Mbappé a Griezmann. Turci si před vlastními fanoušky poradili stejným poměrem s Moldavskem. Dvakrát skóroval útočník Tosun.