Turecko - Francie 2:0Ostuda Francouzů! Mistři světa nezvládli kvalifikaci v Turecku

Úřadující mistři světa Francouzi prohráli v Turecku sobotní duel o první místo ve skupině H v kvalifikaci o postup na fotbalové mistrovství Evropy a utrpěli první ztrátu. Naopak domácí tým zůstal po třech utkáních stoprocentní a vede tabulku před Francouzi o tři body. Rusko rozdrtilo San Marino 9:0 a připsalo si nejvyšší vítězství od rozpadu Sovětského svazu. Poslední vicemistři světa Chorvaté porazili Wales 2:1 a částečně odčinili minulou nečekanou porážku v Maďarsku.

Fotbalisté Turecka oslavují kvalifikační výhru nad Francií.

Turecko poslal do vedení po půlhodině hry hlavičkou Ayhan. O deset minut později zvýšil střelou na vzdálenější tyč Ünder. Turci porazili Francii v šestém vzájemném souboji poprvé.

Rusové, čtvrtfinalisté loňského světového šampionátu na domácí půdě, od rozpadu SSSR zvítězili 7:0 v Lichtenštejnsku a v San Marinu, proti němuž si dnes maximum ještě o dvě branky vylepšili. Čtyřikrát se v utkání skupiny I trefil útočník Arťom Dzjuba, který si polepšil na 20 branek v reprezentaci.

Ruský fotbalista Artjom Dzjuba oslavuje s fanoušky vysoké vítězství nad San Marinem.

Stejně bodů jako Rusko má ve skupině I Skotsko, které porazilo Kypr 2:1 trefou Burkea v 89. minutě.

Český trenér Michal Bílek prohrál s fotbalisty Kazachstánu 0:3 v Belgii, která má ze tří duelů stoprocentní bilanci a je v čele skupiny před Rusy a Skoty. "Rudí ďáblové" odskočili mezi 11. a 14. minutou do dvoubrankového náskoku a po pauze přidali třetí branku.

Chorvaté potvrdili, že jsou doma prakticky neporazitelní. Naposledy před svými fanoušky prohráli v roce 2013 ve světové kvalifikaci s Belgií. Pod čtvrté chorvatské vítězství nad Walesem po sobě se podepsal Ivan Perišič. Po jeho střele si nejprve dali hosté v Osijeku vlastní gól a poté přidal druhou branku.

Chorvatští fotbalisté Luka Modrič (vlevo) a Marcelo Brozovič oslavují vítězství nad Walesem.

Chorvaté mají ve skupině E stejně bodů i stejné skóre jako Maďarsko, která si zatím drží lepší bilanci ze vzájemných zápasů. V Ázerbájdžánu zvítězilo 3:1 hlavně díky úvodním dvěma brankám Williho Orbana. O tři body zpět jsou Slovensko s Walesem, které mají jedno utkání k dobru.

Plný počet bodů ze tří utkání má Itálie, která zvítězila v Řecku 3:0. "Squadra azzurra" rozhodla o třech bodech mezi 23. a 33. minutou, kdy vstřelila všechny branky. Druhé je ve skupině J Finsko o dva body před Bosnou a Hercegovinou, kterou Seveřané porazili 2:0 dvěma góly útočníka Teemua Pukkiho.

Německo ve svém druhém utkání ve skupině C vyhrálo v Bělorusku 2:0 brankami Saného a Reuse. Skupinu vede Severní Irsko, které po třech zápasech zůstalo bez ztráty. V Estonsku sice dlouho prohrávalo 0:1, ale pak bleskově otočilo stav. V 77. minutě srovnal Conor Washington a za tři minuty rozhodl Josh Magennis.

Na šampionát v příštím roce postoupí první dva týmy z každé skupiny.

Kvalifikace mistrovství Evropy ve fotbale 2020
Skupina C:
Tallinn: Estonsko - Severní Irsko 1:2 (1:0)
Branky: 25. Vassiljev - 77. Washington, 80. Magennis.
Borisov: Bělorusko - Německo 0:2 (0:1)
Branky: 13. Sané, 62. Reus.
Skupina E:
Osijek: Chorvatsko - Wales 2:1 (1:0)
Branky: 17. vlastní Lawrence, 48. Perišič - 77. Brooks.
Baku: Ázerbájdžán - Maďarsko 1:3 (0:1)
Branky: 69. Madatov - 18. a 53. Orban, 71. Holman.
Skupina H:
Reykjavík: Island - Albánie 1:0 (1:0)
Branka: 22. Gudmundsson.
Kišiněv: Moldavsko - Andorra 1:0 (1:0)
Branka: 8. Armas. ČK: 47. Ionita (Moldavsko)
Konya: Turecko - Francie 2:0 (2:0)
Branky: 30. Ayhan, 40. Ünder.
Skupina I:
Saransk: Rusko - San Marino 9:0 (4:0)
Branky: 31. z pen., 73., 76. a 88. Dzjuba, 77. a 83. Smolov, 25. vlastní Cevoli, 36. Kudrjašov, 41. Anton Mirančuk.
Brusel: Belgie - Kazachstán 3:0 (2:0)
Branky: 11. Mertens, 14. Castagne, 50. Lukaku.
Glasgow: Skotsko - Kypr 2:1 (0:0)
Branka: 61. Robertson, 89. Burke - 87. Kusulos.