Rubriky:

ME 2021

Jeden gól jako titul! Fotbalový trpaslík slaví trefu po šesti letech, jde na vrub českého trenéra

17. listopadu 2019 10:03 - Serravalle

Jeden jediný gól může být nad všechny výhry a postupy! Sobotní zápas kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2020 přinesl přesně takový bizarní příběh. San Marino dál zůstává ve skupině I beznadějně poslední a bez bodvého zisku. Přesto po porážce 1:3 s Kazachstánem slavilo, jako by snad celý šampionát vyhrálo. Dalo totiž svůj první gól v kvalifikaci a na domácí půdě se trefilo po více než šesti letech...

 

Jennifer Lorenzini, Reuters

Michal Bílek, český trenér Kazachstánu, nevěřil svým očím. Jeho chlapci v klidu hlídali tříbrankové vedení, když brankář Nepohodov nepochopitelně daleko vyběhl, Filippo Berardi ho obešel a poslal míč do opuštěné svatyně.

Co na tom, že jeho tým stejně prohrál 1:3 a bez zisku jediného bodu má skóre 1:46. Berardiho trefa je pro malou zemi obrovská událost.

Rudí ďáblové řádili v Petrohradu a v kvalifikaci ME vyhráli i podeváté

Fotbalisté San Marina jsou fotbalovým trpaslíkem a jejich fanoušci nejsou zvyklí ani na góly. Už se zdálo, že aktuální kvalifikaci o postup na EURO ukončí bez jediného přesného zásahu. V předposledním zápase skupiny však prokletí zlomili.

Na Berardiho gól čekali dlouhých šest let. Naposledy se jim podařilo na domácím trávníku překonat soupeřova gólmana 10. září 2013 v kvalifikaci na MS v duelu s Polskem.

Výsledek utkání jinak o ničem nerozhodoval. Oba celky už byly před zápasem bez šance na postup.

dos, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..