Rubriky:

ME 2021

Rok začíná v červnu! Speciální kalendář reprezentace odpočítává čas do startu šampionátu

1. června 2020 12:27 - Praha

Matematici a archiváři budou překvapeni. Nový rok může začínat také pátkem 12. června 2020, kdy mělo začít původní EURO. Česká fotbalová reprezentace vydala netradiční kalendář Rok do mistrovství. Jde o vzpomínku na úspěšný rok, odpočítávání času do přeloženého evropského šampionátu a také pomoc nemocným dětem. Kalendář je v prodeji od pondělí 1. června.

 

FAČR

Originální nápad. Počátečním dnem kalendáře je pátek 12. června 2020, kdy mělo EURO začít původně. A končit bude v pátek 11. června 2021, kdy šampionát začne po přeložení. Navíc každý den obsahuje stírací pole se znázorněným počtem dnů zbývajících do turnaje.

Speciální kalendář je součástí projektu O Kapku lepší #ceskarepre. Koupit ho lze v e-shopu Kapky naděje, stojí 350 korun a celá částka zůstane Nadačnímu fondu Kapka naděje.

Oslava postupu v kabině...

FAČR

„Na EURO se těší celý český fotbal a všichni budeme odložený turnaj netrpělivě vyhlížet a odpočítávat jednotlivé dny do jeho startu. I k tomu slouží speciální kalendář. Zároveň jsme ale chtěli také pomoci dobré věci, proto veškerý finanční výnos z prodeje půjde na projekt O Kapku lepší #ceskarepre," vysvětluje Martin Malík, předseda Fotbalové asociace České republiky.

Trenéra přepadají krásné vzpomínky

Autorem snímků použitých v kalendáři je fotograf reprezentace Štěpán Černý, který zaznamenal celý loňský úspěšný rok. Nechybí tedy vzpomínky na slavnou výhru 2:1 nad Anglií, postupovou tečku po vítězství 2:1 nad Kosovem a další kvalifikační úspěchy, ale ani na historický přípravný zápas proti Brazílii.

„Když si kalendářem listuju, tak mě přepadají krásné vzpomínky. Třeba právě na to, jak jsme porazili Anglii, což je zápas, na který asi opravdu nikdy nezapomenu. Díky kalendáři budu mít tyhle okamžiky denně před očima. Navíc budu mít pod kontrolou, kolik dnů přesně nám ještě zbývá na přípravu do začátku mistrovství," usmívá se reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý.

Chlapci se těší na šampionát...

FAČR

„Moc se mi líbí, že je celý kalendář pojatý netradičně. Pěkná vzpomínka a zároveň odpočítávání něčeho, čeho se my hráči a asi i fanoušci už nemůžeme dočkat. Doufám, že se kalendář bude lidem líbit, a vybere se tak co nejvíc peněz na dobrou věc," dodává záložník národního týmu Vladimír Darida.

UEFA odložila EURO 2020 o rok kvůli pandemii koronaviru. Český tým se v základní skupině utká s Anglií, Chorvatskem a jedním z postupujících z play off Ligy národů.

dos, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..