Na fotbalovém ME budou mít týmy k dispozici pět střídání

31. března 2021 16:57

Týmy na letošním fotbalovém mistrovství Evropy a v závěrečných bojích Ligy národů budou moci v zápasech využít pěti střídání. Dnes o prodloužení změny v pravidlech rozhodl výkonný výbor UEFA.

 

Pět střídání mají k dispozici kluby v pohárech a také reprezentace v kvalifikaci o postup na mistrovství světa. UEFA původní počet tří střídání navýšila kvůli nabitému programu vinou pandemie covidu-19.

"Protože tyto důvody nadále setrvávají a pravidlo platí i v probíhající kvalifikaci mistrovství světa, která skončí v březnu 2022, rozhodli jsme se ho prodloužit až do Eura a bojů o titul a udržení v Lize národů," uvedla UEFA v prohlášení.

UEFA kvůli mistrovství Evropy zruší limit počtu diváků na tribunách

UEFA také potvrdila, že během mistrovství Evropy se na tribuny budou moci bez omezení vrátit fanoušci. Dosud byl limit stanovený na 30 procent kapacity, nyní o jeho výši budou rozhodovat místní úřady s ohledem na koronavirovou situaci.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


ME ve fotbale do 21 let 2021

Mistrostvé Evropy jednadvacítek se bude poprvé v historii hrát ve dvou blocích, účastnit se bude také Česká reprezentace, kterou ve skupině čeká Španělsko, Itálie a Slovinsko. Základní skupiny "malého" EURA v Maďarsku a Slovinsku se odehrají 24. až 31. března, osm nejlepších týmů bude poté o evropský trůn bojovat 31. května až 6. června.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..