Nominace rozhodčích na ME: poprvé žena a také Jihoameričan, ale nikdo z Česka

21. dubna 2021 20:08 - Nyon

Francouzská rozhodčí Stéphanie Frappartová byla jako první žena nominována na mistrovství Evropy fotbalistů. Na šampionátu, který se uskuteční od 11. června do 11. července ve dvanácti zemích, bude v roli čtvrtého sudího.

 

John Sibley, Reuters

Sedmatřicetiletá Frappartová loni jako první žena řídila zápas Ligy mistrů. Předloni byla první rozhodčí ve francouzské lize, v roce 2019 pískala také Superpohár mezi Liverpoolem a Chelsea a jako první žena také řídila utkání kvalifikace mistrovství světa mezi Nizozemskem a Lotyšskem.

V nominaci na Euro, které se mělo původně konat loni, ale kvůli pandemii bylo o rok odloženo, nejsou žádní čeští sudí. Poprvé se však na mistrovství Evropy představí rozhodčí z Jižní Ameriky, v rámci spolupráce mezi UEFA a jihoamerickou konfederací bude zápasy řídit Argentinec Fernando Rapallini.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..