Živě

Španělští fotbalisté se před startem ME nechali naočkovat proti koronaviru. Může to přinést komplikace

11. června 2021 21:42 - Madrid

Španělská fotbalová reprezentace se těsně před začátkem mistrovství Evropy nechala naočkovat proti koronaviru. Podle expertů ale nemá vakcinace na poslední chvíli příliš smysl, protože okamžitou ochranu proti onemocnění covidem-19 nezajistí. Naopak může přinést komplikace v případě nepříznivé reakce.

 

Juan Medina, Reuters

Španělé se rozhodli proočkovat hráče poté, co se v nominaci objevily dva pozitivní testy na koronavirus. Do karantény nejprve musel kapitán Sergio Busquets, následující nález u Diega Llorenteho další odběry nepotvrdily. Obránce se po čtyřech negativních testech mohl dnes vrátit k týmu, napoprvé tedy byl nejspíš falešně pozitivní. Busquets by se mohl připojit během turnaje po uplynutí desetidenní karantény.

Snaha o ochranu před dalšími komplikacemi v týmu pomocí očkování ale podle expertů přišla pozdě. První dávka nákaze zabránit nedokáže a v reakci na vakcinaci se může u některých hráčů projevit únava a zhoršení výkonu. Očkování chrání až s odstupem po absolvování obou dávek, účinek se tak projeví až po šampionátu. Během něho navíc bude s velkou pravděpodobností potřeba najít vhodný termín pro podání druhé dávky.

Fotbalisté Skotska před zápasy ME v Hampden Parku nepokleknou, ve Wembley ano

Španělsko vstoupí do šampionátu v pondělí duelem se Švédskem v Seville.

ČTK

  Maďarsko - Portugalsko dnes 18:00
20210615T18:00:00+0200
Maďarsko vs. Portugalsko
Maďarsko vs. Portugalsko
Maďarsko
Portugalsko
  Francie - Německo dnes 21:00
20210615T21:00:00+0200
Francie vs. Německo
Francie vs. Německo
Francie
Německo

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..