Angličtí fanoušci cestující na čtvrtfinále ME musí v Itálii do karantény

1. července 2021 12:23 - Řím

Italské úřady volají před sobotním čtvrtfinále fotbalového mistrovství Evropy mezi Anglií a Ukrajinou v Římě po přísných kontrolách dodržování koronavirových opatření. Podle aktuálních pravidel musí všichni cestující z Velké Británie v Itálii do pětidenní karantény. Ministr zdravotnictví Pierpaolo Sileri v rozhovoru pro list Corriere della Sera potvrdil, že její dodržení bude i nadále striktně vyžadováno. Navrhl, aby angličtí fanoušci museli před vstupem na stadion prokázat, kdy do země přicestovali.

 

Zac Goodwin, ČTK/AP

Sileri uznává, že pro fanoušky, kteří se na čtvrtfinálový duel rozhodnou přicestovat až teď, bude problém karanténní opatření splnit. "Vzhledem k časovému rámci je nemožné, aby nyní přijeli do Itálie na sobotní zápas a zároveň dodrželi karanténu," konstatoval ministr s odkazem na čtvrtfinále, které je na programu v sobotu od 21:00 na Olympijském stadionu v Římě.

Britské úřady proto vyzývají fanoušky, aby do Itálie za současné situace raději necestovali. "Opravdu vás žádáme, abyste zápas sledovali z domova a podporovali reprezentaci, co nejhlasitěji můžete, odtud," řekla státní tajemnice Anne-Marie Trevelyanová v rozhovoru pro televizi Sky.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..