Odplata po 17 letech! oslavuje dánský tisk konec Čechů

3. července 2021 22:15 - Baku/Praha

Dánská pohádka pokračuje. Postupujeme, Londýn volá! Takovými titulky slaví dánská média výhru nad Českem 2:1 ve čtvrtfinále fotbalového mistrovství Evropy, které se v sobotu hrálo v Baku.

 

Dan Mullan, ČTK/AP

"Ve čtvrtfinále na sebe narazily dva týmy, které každý svým způsobem na mistrovství Evropy nadchly. V Ázerbájdžánu ve více než 30 stupních svedly horkou bitvu," uvedla televize TV2.

Deník Ekstra Bladet označil sobotní dánské vítězství za odplatu po 17 letech. Na EURO v roce 2004 totiž Dánové prohráli ve čtvrtfinále s českým výběrem 0:3.

Dánsko bylo hratelné, litoval Schick promarněné příležitosti na semifinále

"Je to imponující a také trochu surrealistické, že se Dánsko probojovalo do semifinále mistrovství Evropy poté, co v prvním zápase "ztratilo" svého nejlepšího hráče," napsal Ekstra Bladet. Připomněl tak záložníka Christiana Eriksena, kterého v úvodu šampionátu postihl srdeční kolaps a lékaři mu s použitím defibrilátoru zachránili život.

Konec! Český sen o medaili z EURO se rozplynul

"Po tom všem, čím jsme si prošli, je to skvělé. Víme, že Christianovi se daří dobře a hrajeme pro něj," uvedl kapitán Simon Kjaer.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..