Válečná zóna ve Wembley. Domácí fanoušci napadali Italy, rvali se i s policií

12. července 2021 08:13 - Londýn/Praha

Z ostrovní metropole se stala v neděli bojová zóna, násilnosti se pak přesunuly na stadion. Až 49 výtržníků zatkla londýnská policie v souvislosti s utkáním finále EURO mezi Anglií a Itálií. K divokým nepokojům docházelo už před výkopem duelu, když se na zápas o titul evropských fotbalových šampionů snažili dostat fanoušci, kteří neměli vstupenky. Domácí rowdies poté v útrobách Wembley napadali příznivce Italů.

Video již není dostupné

sntv

Ve válečnou zónu se změnilo prostředí v okolí londýnského stadionu Wembley před nedělním finále EURO.

Několik desítek fanoušků se snažilo proniknout na stadion, ačkoliv neměli vstupenku. Devatenáct policistů utrpělo při šarvátkách zranění.

Video již není dostupné

Fotbaloví fanoušci se v Londýně střetli s policií.

AP, sntv

Police tvrdí, že se nikdo bez lístku na tribuny nedostal, ale podle svědků malá skupinka příznivců načerno do hlediště Wembley pronikla. Mezi sedačkami je pak naháněla bezpečnostní služba.

Video již není dostupné

Policie v souvislosti s finále EURO zatkla 49 lidí.

AP, sntv

K nepokojům docházelo i v útrobách stadionu. Na sociálních sítích koluje video, na kterém angličtí rowdies napadají příznivce italského národního týmu.

Na záběrech je například vidět, jak jeden z fanoušků udeří pěstí do hlavy probíhajícího chlapce, další z výtržníků pak kope ležícího muže do hlavy.

Desítky tisíc fotbalových příznivců se také pohybovaly v londýnských ulicích. Řada z nich byla posilněna alkoholem, zpívala ve vlacích a na nádražích odpalovala rachejtle. "Během dne jsme provedli 49 zatčení kvůli různým prohřeškům," informovala na Twitteru policie.

Ta před očekávaným duelem vyzývala fanoušky, aby necestovali k Wembley bez zakoupené vstupenky. Už několik hodin před výkopem ale byla ulice od metra na stadion zaplněna lidmi. Ve vzduchu poletovaly lahve i plechovky od piva a byl cítit zápach z odpalované pyrotechniky.

pb, ČTK, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..