Na nepokoje fanoušků před finále fotbalového ME doplatil i Manciniho syn

12. července 2021 17:56 - Londýn

Anglická fotbalová asociace zahájí vyšetřování ohledně nepovoleného vniknutí fanoušků na finále mistrovství Evropy mezi Anglií a Itálií. Po výtržnostech před stadionem se dostala na tribuny ve Wembley řada příznivců bez platného lístku, na což doplatil například i syn italského trenéra Roberta Manciniho Andrea. Hráči "Albionu" ve finále neuspěli a po remíze 1:1 prohráli 2:3 na penalty.

Video již není dostupné

sntv

"Zahájíme kompletní vyšetřování a budeme spolupracovat s policií, abychom zadrželi všechny, kteří se toho účastnili. Zajistíme, aby se už něco takového neopakovalo," řekl BBC výkonný ředitel asociace Mark Bullingham. "Byla tam spousta opilých pitomců, kteří se snažili dostat dovnitř. Tohle je stadion, ne pevnost. Máme sice fantastický bezpečnostní tým, ale ani ten nikdy nic takového neviděl. Omlouvám se všem fanouškům a ostatním, kteří tím byli nějakým způsobem zasažení," řekl Bullingham.

Agresivní fanoušci zhruba dvě hodiny před zápasem prolomili bezpečnostní bariéry v okolí stadionu a prali se mezi sebou i s pořadateli. Přestože orgány tvrdily, že se nikdo bez lístku na tribuny nedostal, podle svědků malá skupinka příznivců načerno do hlediště Wembley pronikla.V souvislosti s násilnostmi na stadionu policie zatkla 53 lidí, celkem jich bylo zadrženo 86. Devatenáct policistů utrpělo při šarvátkách zranění.

Dát na penalty tři kluky, kteří na EURO nehráli? Za mě hrubka jako blázen! tvrdí Csaplár

Na nepokoje fotbalových rowdies doplatil rovněž syn trenéra Roberta Manciniho Andrea, který po vniknutí některých výtržníků bez platného lístku na stadion přišel o své místo k sezení. "Kvůli fanouškům bez vstupenky tam byl poměrně zmatek, a když jsem přišel, seděl už na mém místě někdo jiný. První poločas jsem tak sledoval na schodech. Ve druhé části jsem si ale pak už našel jiné místo. Možná, že nám to ale nakonec přineslo štěstí," usmál se Andrea Mancini, jehož otec se zasadil o první italský triumf na ME po 53 letech a teprve druhý v historii.

ČTK

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..