Kapitána Slovácka čeká na klubové úrovni první zkušenost s bulharským fotbalem. Sadílek si vybavil přípravu s Plovdivem

16. června 2021 15:48 - Uherské Hradiště

Už toho má ve fotbale za sebou hodně, avšak na klubové úrovni to pro něj bude vůbec první zkušenost s bulharským mužstvem. Kapitán Slovácka Michal Kadlec přijal nyonský los, který určil hradišťskému mužstvu pro druhé předkolo Konferenční ligy Lokomotiv Plovdiv, se smíšenými pocity.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Je to druhý tým bulharské ligy. Skončil hned za Ludogorcem, což svědčí o jeho kvalitách. Možná to byl nejtěžší los, jaký jsme mohli dostat. Zrovna Plovdiv jsem si já osobně nepřál. Na to, že jsme byli nasazeni, je to hodně těžký protivník," tvrdí Kadlec. Šance na postup vidí padesát na padesát. „Dál půjde ten celek, který bude mít momentálně lepší formu. Každopádně to bude pro nás hned na úvod sezony mimořádně kvalitní prověrka," očekává zkušený stoper.

Vzpomíná si, že s národním mužstvem už v Bulharsku hrál. „Na klubové úrovni to pro mě bude ale premiéra," je si Kadlec jistý.

Plzeň čeká v předkole Konferenční ligy těžký soupeř, na koho narazí Slovácko?

Jeho parťák, záložník Slovácka Lukáš Sadílek, si vybavuje zápas s Plovdivem, který mužstvo z Uherského Hradiště odehrálo před více než čtyřmi roky na soustředění v Turecku. „Byla to příprava, utkání skončilo 1:1. Bulharský tým ale určitě od té doby prošel značnou proměnou. Těžko říct, co od červencového dvojzápasu očekávat," přemítá.

Také Sadílek je přesvědčený, že mužstvo, které v tamní lize skončilo hned za Ludogorcem, který si v nedávné minulosti vyzkoušel i Ligu mistrů, bude hodně silné. „Určitě to bude velice nepříjemný soupeř. Pocestuju tam ale radši než třeba do Izraele, který jsme taky mohli dostat. Pokud budou smět do hlediště diváci, čeká nás v Bulharsku asi hodně bouřlivé prostředí. Tamní diváci bývají docela horkokrevní. Do Evropy jsme ale chtěli i kvůli zajímavým fotbalovým zážitkům. Samozřejmě že se už na duely s Plovdivem hrozně těšíme a uděláme maximum pro postup. Rádi bychom urvali úspěch pro Slovácko i český fotbal. A budeme chtít trochu vylepšit český pohárový koeficient," předsevzal si.

Netuší, zda je velká výhoda, že hradišťští fotbalisté nastoupí k odvetě v domácím prostředí. „První utkání u soupeře bude každopádně nesmírně důležité. Pokud bychom v Plovdivu uhráli solidní výsledek, pak bychom měli před našimi skvělými fandy velkou šanci projít v Konferenční lize do třetího předkola," má Sadílek jasno.

čfo, Sport.cz, Právo

Časová osa: Evropská konferenční liga UEFA

Filtr článků - Konferenční liga


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..