Živě

Inter Turku - Puskás Akadémia 1:1 Plškův gól zařídil fotbalistům Puskás Akadémie slibný výsledek

8. července 2021 18:03 - Turku
(Aktualizováno: 8. července 2021 23:39)

Díky brance českého záložníka Jakuba Plška remizovali fotbalisté maďarského týmu Puskás Akadémia v úvodním utkání 1. předkola Evropské konferenční ligy na hřišti Interu Turku 1:1. Odchovanec Sigmy Olomouc se prosadil v 76. minutě, kdy odpověděl na trefu Benjamina Kallmana. Za hosty odehrál celý zápas odehrál také Patrizio Stronati, naopak Libor Kozák zůstal na lavičce náhradníků.

archiv Jakuba Plška

Maďarský celek uhrál nadějný výsledek do domácí odvety, v případě postupu by narazil na lepšího z dvojice RFS - Klaksvík. Jejích první duel skončil vítězstvím hostujícího Klaksvíku 3:2. V dresu lotyšského RFS odehrál 86 minut Petr Mareš.

Jednobrankové vedení neudrželi fotbalisté Fehérváru, kteří v sestavě s Michaelem Lüftnerem vedli nad Araratem Jerevan po brance Marcela Heistera z 84. minuty 1:0. Ve třetí minutě nastavení však srovnal srbský záložník Dimitrije Pobulič.

Uspěla Žilina, která díky dvěma gólům Dávida Ďuriše porazila gruzínský Dila Gori 5:1. V případě postupu by narazila v další fázi na Apollon Limassol.

Úvodní utkání 1. předkola Konferenční ligy:
Inter Turku - Puskás Akadémia 1:1 (0:0) - za hosty gól Plšek
Honka Espoo (Fin.) - NSÍ Runavík (Faer. ostr.) 0:0
Sant Julia (And.) - Gzira (Mal.) 0:0
RFS (Lot.) - KÍ Klaksvík (Faer. ostr.) 2:3 (0:2)
Suduva (Lit.) - Valmiera (Lot.) 2:1 (1:1)
Liepaja (Lot.) - Struga (Sev. Mak.) 1:1 (1:0)
Sileks (Sev. Mak.) - Petrocub Hincesti (Mold.) 1:1 (1:1)
Noah (Arm.) - KuPS Kuopio (Fin.) 1:0 (0:0)
Levadia Tallinn - St Joseph's (Gibr.) 3:1 (2:0)
Dundalk (Ir.) - Newtown (Wal.) 4:0 (2:0)
Žilina - Dila Gori (Gruz.) 5:1 (2:0)
Racing-Union (Luc.) - Breidablik (Isl.) 2:3 (2:1)
Milsami Orhei (Mold.) - FK Sarajevo 0:0
Glentoran (Sev. Ir.) - The New Saints (Wal.) 1:1 (0:1)
Europa (Gibr.) - Kauno Žalgiris 0:0
Fehérvár - Ararat Jerevan 1:1 (0:0)
Bala Town (Wal.) - Larne (Sev. Ir.) 0:1 (0:1)
Paide Linnameeskond (Est.) - Vratislav 1:2 (0:0)
Hafnarfjördur (Isl.) - Sligo Rovers (Ir.) 1:0 (0:0)
Partizani (Alb.) - Sfintul Gheorghe (Mold.) 5:2 (2:1)
Škupi (Sev. Mak.) - Llapi (Kos.) 2:0 (1:0)
Domžale (Slovin.) - Swift Hesper (Luc.) 1:0 (0:0)
Birkirkara (Mal.) - La Fiorita (San Mar.) 1:0 (1:0)
Drita (Kos.) - Dečič (Č. Hora) 2:1 (1:1)
Sutjeska (Č. Hora) - Gagra (Gruz.) 1:0 (1:0)
Velež (Bos.) - Coleraine (Sev. Ir.) 2:1 (1:1)
Maribor - Urartu (Arm.) 1:0 (0:0)
Tre Penne (San Mar.) - Dinamo Batumi 0:4 (0:3)
Široki Brijeg (Bos.) - Vllaznia (Alb.) 3:1 (1:0)
Stjarnan (Isl.) - Bohemians Dublin 1:1 (1:0)

Časová osa: Evropská konferenční liga UEFA

Filtr článků - Konferenční liga

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.