Trpišovský se zase orosil, Slavia si proti Slovácku zopakovala hektiku

13. září 2021 16:28 - Praha

Ligový test před čtvrtečním vstupem na scénu Konferenční ligy sice Slavia zvládla vítězně, takže sérii bez prohry natáhla na 52 utkání, trenér mistrovského celku se ovšem v posledních pěti minutách pořádně orosil. „Stejně jako v předchozím kole v Karviné,“ připomněl Jindřich Trpišovský dva týdny starý hektický závěr zápasu, v němž přišli Pražané na hřišti předposledního týmu tabulky o výhru. Tentokrát ji sice doma se Slováckem uhájili, ale zase si prožili nervy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Přitom zbytečně. Pět minut před koncem vedeme dvoubrankovým rozdílem, hru kontrolujeme, pak ale nezachytíme jeden náběh, dostaneme gól a prožíváme nepříjemné pětiminutové nastavení. Ještě že se šťastným koncem," ulevilo se Trpišovskému, že zůstalo jen u komplikací způsobených trefou mladíka Vechety v 90. minutě.

Pro osmnáctiletého dorosteneckého reprezentanta šlo o první v kariéře a důležitější o to víc, že přišla právě proti Slavii, která by ho v zimě ráda přivedla do Edenu. I proto, že mu na konci roku končí smlouva a talent ze Slovácka bude k mání za pakatel.

Kolář inkasoval klíčový gól se zlomeným žebrem, Kúdela vypadne asi na tři týdny

Vechetův gól Pražany vystrašil natolik, že poslední minuty dohrávali v křeči a obavách, aby o výhru nepřišli.

Brankář Slavie Praha Aleš Mandous zasahuje během utkání se Slováckem.

Vlastimil Vacek, Právo

„Byli jsme pasivní, zalezli jsme do šestnáctky, takže nám spadl kámen ze srdce, když Navrátil hlavičkoval v nastavení ve velké šanci vedle," přiznával debutující brankář Aleš Mandous, že na hřišti i trenérské lavičce nervy pracovaly.

„Dohrávali jsme v hodně kombinované sestavě. Na stoperu levý bek a střední záložník s ním, za nimi v bráně Mandous chytající první zápas. Kvůli absencím i nuceným střídáním jsme byli na hraně," vysvětloval Trpišovský hektiku, do níž jeho tým upadl, ale kterou tentokrát přečkal, aniž by inkasoval, jako v Karviné.

„Takácse jsme přitom střídat nechtěli, protože bylo jasné, že soupeř bude mít v tu ránu na hřišti výškovou převahu. Jenže Laca braly do obou nohou křeče, takže jsme ho museli donést i do ledového bazénu, aby byl ve čtvrtek na pohárový zápas s berlínským Unionem k dispozici."

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Sznapka Petr, ČTK

Stopera, který odehrál celých 90 minut naposledy v dubnu během hostování v Mladé Boleslavi, by Trpišovský při vstupu do Konferenční ligy k dispozici mít měl, do kádru by se měli vrátit i absentující reprezentanti Slovenska a Ukrajiny Schranz s Kačarabou.

„Ze srazu svých národních týmů přijeli s nachlazením a teplotami, takže proti Slovácku ještě nastoupit nemohli. Do čtvrtka by ale měli být v pořádku," věří slávistický kouč, že proti osmému celku bundesligy se mu bude skládat sestava už snáz a podobné nervy jako proti Slovácku prožívat nebude.

Mandous se dočkal, nulu ale při debutu ve slávistické bráně nevychytal

„Čeká náš hodně náročný zápas, v němž se hodně naběháme. Union je dynamickým soupeřem s rychlým přechodem do útoku a dvojicí nebezpečných hráčů vpředu," upozorňoval Trpišovský předem na kvality protivníka, na něhož jeho mužstvo v úvodním střetnutí Konferenční ligy narazí.

zp, Sport.cz

Časová osa: Evropská konferenční liga UEFA

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..