Policie stíhá fanouška, který zorganizoval bitku ve vlaku

9. listopadu 2006 14:39 - OSTRAVA

Dvaadvacetiletého fanouška ostravského fotbalového Baníku, který 28. září spolu s dalšími padesáti lidmi napadl ve vlaku polské fotbalového fanoušky, obvinila policie z výtržnictví. Informovala o tom ve čtvrtek mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková s tím, že obviněný útok vymyslel a zorganizoval. Obvinění hrozí i dalším účastníkům hromadné rvačky.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Incident se odehrál kolem půl třetí ráno v prostoru hlavního nádraží v Ostravě-Přívoze, kde zastavil projíždějící rychlík Chopin. Mladík spolu se zhruba padesáti výtržníky vstoupil do rychlíku, kde cestovalo asi patnáct Poláků na fotbalové utkání polského klubu Legie Warszawa.

"Výtržníci zatáhli za tři záchranné ruční brzdy, aby zabránili odjezdu vlaku. Potom zaútočili na polské fanoušky. Obviněný je vulgárně i fyzicky napadal, několikrát udeřil pěstí do obličeje. Poté z místa činu s ostatními útočníky utekl," uvedla mluvčí. Při útoku bylo několik Poláků lehce zraněno a museli být lékařsky ošetřeni.

Českým drahám vznikla rozbitím dvou skleněných výplní propojovacích dveří a zatažením ručních brzd škoda ve výši 1 000 Kč.

hon, Právo

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..