Liberec rozstřílel v Poháru UEFA Grasshoppers

LIBEREC

Liberečtí fotbalisté ztrestali ve čtvrtek hrozivé minely Grasshoppers Curych a vítězství 4:1, jejich vůbec první ve skupině C Poháru UEFA, je drží ve hře o jedno ze tří postupových míst. "Ale nebylo to jednoduché utkání, soupeře jsme hned po našem gólu nechali vyrovnat, standardky jsou naším prokletím. I po druhém gólu měl soupeř šance, od vyrovnání ho nedělilo moc, ale vůlí jsme to dotáhli," hodnotil kouč Liberce Vítězslav Lavička.

Od prvních momentů utkání se jeho tým opřel do chybující obrany curyšského celku. V 7. minutě Sutter trestuhodně neodvrátil míč před Pudilem, který poslal přízemní centr do šestnáctky, kde Blažek předskočil protivníka a poslal míč přesně k tyči - 1:0. Vzápětí bylo vyrovnáno. Po rohu nekrytý Schwegler nekompromisně pálil pod břevno.

Pohár UEFA on-line na Sport.cz
Skupina CLiberec vs. Grasshoppers Curych

Ofenzivní představení pokračovalo. Košťál střílel pohotově, ale vedle. Po sraženém přímém kopu domácích Jaggy míč minul, Papoušek našel před bránou Zápotočného a ten zblízka rázně uklidil míč do sítě. Domácí měli další slibné příležitosti. Pudilův přímý kop z úhlu letěl nebezpečně blízko kolem brány. Parksově hlavičce v závěru chyběla větší přesnost. Coltorti zachránil, stejně jako na druhé straně Čech při bombě kanonýra Eduarda.

Namále měl domácí gólman po pauze. Touré v 58. minutě zakončoval rychlý protiútok do tyče. Ale když Papoušek v 68. minutě nachytal Coltortiho střelou  z 30 metrů mezi nohy bylo rozhodnuto. Hbití hosté se marně pokoušeli udělat ze závěru drama. Liberečtí pozorně bránili. A Holenda z brejku mohl ještě zvýšit, jenže Coltorti se z úhlu zaskočit nenechal. Proti osamocenému Frejlachovi a dovršení výprasku v 90 minutě však byl bezmocný - 4:1.

FC Slovan Liberec - Grasshoppers Curych 4:1 (2:1)
Branky: 7. Blažek, 21. Zápotočný, 68. Papoušek, 90. Frejlach - 9. Schwegler. Rozhodčí: Verbist - Despiegeleer, Thiry (všichni Belg.). ŽK: Pudil - Weligton. Diváci: 6670.
Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů - Papoušek, Frejlach, Bílek, Pudil (80. Dohnálek) - Parks (65. Holenda), Blažek (79. Pospěch). Trenér: Lavička.
Grasshoppers: Coltorti - Sutter, Schwegler, Weligton, Jaggy - Renggli (71. Ristič), Seoane - Pinto, Antonio (46. Touré), Biscotte (63. León) - Eduardo. Trenér: Balakov.