Boleslav remizovala s Hapoelem a v poháru končí

TEL AVIV/PRAHA

Sen fotbalistů Mladé Boleslavi je v troskách. Středočeši ve středu nedokázali vybojovat potřebné vítězství na hřišti Hapoelu Tel Aviv, který po remíze slaví ve skupině G Poháru UEFA postup společně s Panathinaikosem Atény a pařížským Saint Germain.

Prvních 25 minut bylo přehlídkou nepřesností hostujícího celku, v jehož dresu hrál velmi dobře Matějovský, ale buď jeho akcím chyběla finální přihrávka nebo nenašel pochopení u spoluhráčů. Trápení ukončil Barda. Domácí hrozili od úvodu nebezpečnými výpady po centrech za středočeskou obranu, jejíž středoví hráči předváděli zoufalý výkon.

V 10. min. po pasu Abutbula zleva Bardu číhajícího na ofsajdové hraně Miller vychytal. Ale když se akce o čtvrt hodiny opakovala, Miller vyrazil míč jen do Bardy, jehož dorážku zastavil Brezinský na čáře rukou, ale proti další dorážce už byl i on bezmocný.

Branka hosty probudila z letargie, přestože zejména Barda byl dál velmi nebezpečný. Po prostrčení balónu mezi obránce od Abraháma centroval zprava Kulič, ale Poláček tutovku zazdil. Šest minut před obrátkou však parádní pas Matějovského k pravé čáře poslal Kulič po zemi na střed velkého vápna, kde Kysela napálil míč neomylně pod břevno - 1:1.

Závěr poločasu byl divoký. Nejprve po centru zprava Taoma napálil tyč Millerovy svatyně, záhy Kyselově centru sraženém brankářem Elimelechem pálil z malého vápna mimo Poláček.

Úvod druhé půle se nesl ve znamení několika velmi ostrých zákroků na obou stranách, z nichž si Antebi a Palát odnesli žluté napomenutí. Středočeši se pak tlačili zejména po pravé straně do útoku, jenže jejich akce byly nepřesné. Naopak když v ofsajdové pasti neuvízl Barda, měli hosté notnou kliku, že se Abutbul a Dego v dobré pozici o míč přetlačovali.

Boleslavští v honbě za postupem zahrozili jen po trestném kopu Kuliče, kdy nepřesně hlavičkoval Palát a tentýž hráč nepřesně pálil i v 72. min. Domácí pak zkušeně drželi míč a hrozili přízemními centry za obranu, zatímco hosté se vysokými míči nemohli prosadit. Nakonec nepomohl ani dvoumetrový Rolko vysunutý na hrot, ani Kuličovo parádní kličkování a přízemní dělovka zleva, a tak Středočeši skončili účinkování ve skupině G bez jediného vítězství jako poslední a jsou vyřazeni.

Hapoel Tel Aviv - Mladá Boleslav 1:1 (1:1)
Branky: 26. Barda - 39. Kysela. Rozhodčí: Meyer - Anklam, Scheibel (všichni Něm.). ŽK: Paez, Antebi - Poláček, Kysela, Brezinský. Diváci: 12.500.
Hapoel Tel Aviv: Elimelech - Bondarv, Antebi, Paez, Abukasis - Badir, Vermouth (78. Jolič), Toema, Abutbul (89. Doani) - Ogbona (46. Dego), Barda. Trenér: Šum.
Mladá Boleslav: Miller - Palát, Rajnoch, Brezinský, Nesvadba (86. Rolko) - Kysela, Abraham (80. Vaculík), Matějovský, Poláček (68. Holub) - Sedláček, Kulič. Trenér: Uhrin.