Rubriky:

Evropská liga

Ponížení, totální ostuda, spílají Čechovi a spol. v Anglii. Arsenal narušil i jednání o brexitu

15. února 2019 09:53 - Borisov/Londýn

Pro fotbalový Arsenal to neměl být problematický večer, ale nakonec se z něj vyklubalo nečekané fiasko. Petr Čech a spol. překvapivě prohráli na úvod vyřazovací části Evropské ligy v Bělorusku s Borisovem 0:1 a v britských médiích to zaslouženě schytávají nejen za ostudný výsledek ale i za velmi špatný výkon.

 

Sergei Grits, ČTK/AP

Zápas měl na Ostrovech úsměvnou předehru na nečekaném poli. V britském parlamentu nabádal speaker dolní sněmovny John Bercow k ukončení debaty o brexitu s tím, že za chvíli začíná v televizi zápas Kanonýrů.

„Měli bychom to v tomto momentě uzavřít, doufám, že už nejsou žádné procedurální námitky, protože již brzy začíná v televizi zápas Arsenalu," rozesmál své kolegy Bercow.

Zpětně možná svého nápadu litoval, protože i nikam nevedoucí rozpravy o cestě Velké Británie ven z Evropské unie nejsou takovým utrpením, jaké večer připravil svým fanouškům slavný londýnský klub.

„Čím chce proboha Arsenal být? Nebo čím se alespoň snaží stát? Tyto otázky se nemilosrdně vznášely studeným vzduchem, zatímco se divný tým Unaie Emeryho pachtil s běloruským soupeřem, který má doma stále zimní přestávku a soutěžní zápas nehrál už devět týdnů.

I tak Borisov více než vynuloval to nejlepší, co tahle bídná inkarnace Arsenalu mohla nabídnout a uštědřila jí porážku, která je více zneklidňující svým stylem než výsledkem," hřímá na svých stránkách list Guardian.

Brankář Arsenalu Petr Čech po inkasovaném gólu proti týmu BATE Borisov v play off Evropské ligy

Sergei Grits, ČTK/AP

Běloruskému celku stačila na cennou výhru jediná branka Stanislava Draguna vstřelená hlavou po přímém kopu v závěru první půle. Bezzubý Arsenal se nezmohl ani na vyrovnání, jeho zmar pak dokonal vyloučený Alexandre Lacazette.

„Byla to noc ponížení. Totální ostuda. Unai Emery přišel, aby uklidil údajný svinčík po Arsénu Wengerovi. Tenhle zápas byl ale důkazem, že ještě ani nenašel vysavač," nebere si servítky deník Daily Mail.

„Po devíti měsících v trenérské funkci se jen těžko hledá, kde je pokrok, který měl Emery přinést. Arsenal je stále slabý v defenzivě, což podtrhl Dragun, jemuž bylo povoleno hlavou vstřelit euforický vítězný gól. A zdaleka ne poprvé ukázal nedostatek invence v útoku," pokračuje list.

Většina ostrovních médií se také podivuje, proč v nastalé situaci opět nehrál Mesut Özil - jeden z nejkreativnějších hráčů týmu s týdenní gáží 350 tisíc liber (cca 10 milionů korun).

„Vezeme výsledek, který jsme nechtěli. Chtěli jsme dávat góly, vyhrát a být v dobré pozici před odvetou. Jenže jsme si to sami zkomplikovali," posteskl si po utkání Petr Čech.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..