Rubriky:

Evropská liga

Živě

Amatéři si splnili sen. Univerzitní tým studentů si zahraje o Evropskou ligu

25. května 2019 15:54 - Bala/Praha

Fotbalová pohádka z říše snů. Tak by se dala nazvat cesta amatérských fotbalistů letošním ročníkem nejvyšší velšské soutěže Premier League. Klub Cardiff Metropolitan University totiž obsadil v lize sedmé místo a v závěrečném playoff se mohl porvat o možnost účastnit se kvalifikace o příští ročník Evropské ligy. A přesně to se studentům z Walesu nakonec povedlo. Ve finále porazili klub Bela Town poměrem 2:1 na penalty a o evropské poháry si zahrají už v červnu.

 

Twitter

Studují například sportovní psychologii, trenéřinu nebo fyzioterapii. Fotbal je neživí, je pro ně koníčkem. Příští rok si ale hráči klubu Cardiff Metropolitan University možná vybojují skrz kvalifikační kola účast v Evropské lize. Narazit by tak mohli například i na hvězdný Manchester United nebo plzeňskou Viktorii.

Přestože se jedná a vysoce nepravděpodobný scénář, pro studenty je už dosažení předskupinové fáze obrovským úspěchem. Nic na tom nemění ani fakt, že díky téměř nulovému koeficientu budou nenasazeným týmem v předběžném kole kvalifikace.

Vysokoškoláci skončili na sedmém místě Welsh Premier League, což jim umožnilo střetnout se s týmy ze čtvrtého až šestého místa tabulky o možnost zahrát si v příštím ročníku evropské poháry. A povedlo se. Po vítězství v semifinále si studenti z velšského Cardiffu poradili ve finále s klubem Bala Town 2:1 na penalty. A šampaňské mohlo téct proudem.

První kvalifikační duely jsou na programu už v červnu. A kam by se mladíci mohli za fotbalem podívat? V osudí čekají nasazené týmy z Andorry, Faerských ostrovů nebo z Gibraltaru.

pb, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..