Živě

Španělé chtějí pro Sevillu finále EL k uctění Reyesovy památky

10. června 2019 15:38 - Madrid

Španělský fotbalový svaz (RFEF) chce zorganizovat finále Evropské ligy v roce 2021 v Seville k uctění památky tragicky zesnulého Josého Antonia Reyese. Bývalý španělský reprezentant zemřel při autonehodě 1. června ve 35 letech, pohřben byl v rakvi zakryté vlajkou FC Sevilla.

sntv

RFEF oznámil, že by finále druhé nejvýznamnější evropské klubové soutěže uspořádal pod mottem využívajícím slovní hříčku s fotbalistovým jménem "ReyesDeEuropa" ("Králové Evropy"). Jediným konkurentem Sevilly je gruzínská metropole Tbilisi, pořadatele bude volit výkonný výbor UEFA. Příští rok hostí finále EL polský Gdaňsk.

Jednadvacetinásobný španělský reprezentant Reyes vyhrál během kariéry Evropskou ligu pětkrát, třikrát se Sevillou a dvakrát s Atléticem Madrid. Působil také v Arsenalu, Realu Madrid či Benfice Lisabon.

Video již není dostupné

Tragická autonehoda, při níž zemřel José Antonio Reyes.

sntv

ČTK

Časová osa: Evropská liga UEFA 2021/22

Filtr článků - Evropská liga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.