Rubriky:

Evropská liga

Tvrdá rána pro Evropskou ligu! Úřady zakázaly odehrát duel Basileje s Frankfurtem

9. března 2020 17:03 - Praha

Švýcarské úřady zakázaly kvůli šíření koronaviru odehrát 19. března odvetu fotbalové Evropské ligy v Basileji. Osud utkání s Frankfurtem je nejistý. Bez fanoušků se odehrají osmifinálové odvety Ligy mistrů mezi Paris St. Germain a Dortmundem i duel Valencie s Bergamem.

 

Twitter

Za zavřenými dveřmi se budou hrát dva ze čtyř zápasů Ligy mistrů tento týden. Již dříve bylo rozhodnuto, že bez přítomnosti fanoušků se uskuteční i úterní souboj mezi Valencií a Bergamem. Naproti tomu úternímu duelu Lipsko - Tottenham i středečnímu utkání Liverpool - Atlético by diváci měli normálně přihlížet.

Před prázdným hledištěm by se mohla hrát i odveta mezi Barcelonou a Neapolí, které je na programu příští týden. Katalánská regionální vláda dnes doporučila, aby na utkání na stadionu Camp Nou nechodili diváci, konečné rozhodnutí ale ještě nepadlo.

A zase ten koronavir! Závody SP lyžařů a MS v letech budou ve Slovinsku bez diváků

Švýcarská policie naopak už dnes zakázala, aby se příští čtvrtek hrála odveta Evropské ligy na stadionu v Basileji. Úřady nepovolily ani zápas před prázdným hledištěm, protože se obávají, že by za týmem Frankfurtu přicestovalo několik stovek fanoušků, kteří by se během utkání shromáždili u stadionu. Osud duelu je nejistý. Úvodní zápas se uskuteční ve Frankfurtu ve čtvrtek.

Zákaz akcí s účastí převyšující 1000 osob

Francie v neděli večer zakázala kvůli obavám z onemocnění COVID-19 akce s účastí převyšující 1000 osob. V zemi bylo dosud potvrzeno přes 1100 případů nákazy koronavirem a 19 lidí nemoci podlehlo. Fotbalisté PSG přišli kvůli epidemii o sobotní generálku na Ligu mistrů, protože jejich ligový duel ve Štrasburku byl odložen.

V Japonsku se do dubna nebude hrát baseball ani fotbal

V pařížském Parku princů se bude hrát bez diváků poprvé po deseti letech. Naposledy to bylo v roce 2010 v důsledku trestu za výtržnosti fanoušků při duelu PSG - Marseille.

V Paříži i ve Valencii budou při Lize mistrů také zrušeny mixzóny. Rozhovory s hráči a trenéry mohou pořídit jen televizní stanice zajišťující přenos zápasů.

Dortmund bude v odvetě hájit náskok 2:1 z domácího duelu. V ještě lepší pozici je Bergamo, které úvodní duel vyhrálo 4:1.

Evropská fotbalová unie UEFA také nařídila, že po doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) si hráči nebudou až do odvolání mezi sebou ani s rozhodčími podávat ruce. Opatření se týká zápasů Ligy mistrů i Evropské ligy.

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..