Ještě že fanoušci na zápas nesměli. Útočník předvedl v Evropské lize příšernou minelu

Wolfsburg/Praha

I úvodní osmifinálový zápas fotbalové Evropské ligy mezi Wolfsburgem a Šachtarem Doněck se ve čtvrtek hrál kvůli epidemii koronoaviru bez fanoušků. Útočník domácích Wout Weghorst možná ale nakonec absenci příznivců kvitoval, protože v utkání předvedl obří minelu.

Útočník Wolfsburgu Wout Weghorst při neúspěšné penaltě proti Šachtaru Doněck.

Nizozemský forvard měl v nastavení první půle jedinečnou šanci srovnat duel na 1:1. Už ale styl, jakým si stavěl míč na penaltový puntík působil trochu rozpačitě a následně veškeré obavy všech škarohlídů vrchovatě naplnil.

Po rozběhu těsně před kopem podklouzl a míč nakonec poslal vysoko nad bránu.

Už před ním v první půli neproměnil pokutový kop ani hostující Viktor Kovalenko. V historii Evropské ligy se stalo vůbec poprvé, aby během prvního poločasu oba týmy nedaly gól z penalty.

Takhle naložil wolfsburský útočník Wout Weghorst z pokutovým kopem.

Historickou kuriozitu bude asi lépe vstřebávat tým z Doněcku, protože z Wolfsburgu si nakonec odvezl pro odvetu, pokud se tedy bude konat, mimořádně nadějnou výhru 2:1.