Rubriky:

Evropská liga

Diváci se na zápas Ostravy se Spartakem dostanou jen na občanku

2. září 2008 18:13 - OSTRAVA

Prodej vstupenek na zápas prvního kola Poháru UEFA mezi fotbalisty Baníku Ostrava a Spartaku Moskva budou provázet přísná bezpečnostní opatření. Lístek na domácí utkání slezského klubu bude k dostání pouze po předložení průkazu totožnosti, kterým se jednotliví návštěvníci musí prokázat i při vstupu na stadion.

Vedení Baníku sáhlo k tomuto opatření z obav, aby se příznivci ruského celku nedostali mimo vyhrazený sektor a nedošlo tak k případným konfliktům v hledišti. "Je to v zájmu bezpečnosti všech diváků na stadionu. Stejný systém se velmi osvědčil během mistrovství světa před dvěma lety v Německu," řekl ČTK manažer klubu pro vnější vztahy Igor Bruzl.

Ruská strana zatím požádala o čtyři stovky lístků, byť hostující sektor na Bazalech má dvojnásobnou kapacitu. "Všechny vstupenky pro své fanoušky si Spartak rozděluje sám přes klub. Možná ještě požadavek zvýší, ale zatím si řekl o 400 lístků. My využijeme českého práva pána domu, kdy klub není povinen prodat lístky ruským občanům mimo vyhrazený sektor," uvedl Bruzl.

Pro domácí diváky začíná předprodej ve čtvrtek, ceny vstupenek se podle místa pohybují od 100 do 490 korun. První zápas by se na Bazalech zřejmě měl hrát ve čtvrtek 18. září od 18:45 hodin.

Z příjezdu příznivců Spartaku, kteří mají na ruské scéně letitou pověst jednoho z nejradikálnějších táborů, panují velké obavy hlavně uvnitř bezpečnostních složek. Tvrdé jádro Spartakovců udržuje přátelské vztahy s Lechem Poznaň, který má stejnou pověst v Polsku. Chuligáni obou klubů o sobě dali vědět minulý rok při zápasu Poháru UEFA v Praze na Spartě jak při potyčkách s ochrankou a policií, tak tím, že jeden z nich navzdory bezpečnostním opatřením pronikl až na hrací plochu.

ČTK

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..