Hamburk zaváhal, prohrál doma s Ajaxem

Hodně vyrovnaná je v Poháru UEFA skupina F. V duelu dvou soupeřů, s nimiž se ještě utkají fotbalisté Slavie, nevyužil Hamburk výhodu domácího prostředí a prohrál s Ajaxem Amsterdam 0:1. Vítězný gól vstřelil v 77. minutě Leonardo. Pražané tak k postupu potřebují příští čtvrtek doma porazit Hmaburk a pak zřejmě zabodovat také v posledním utkání v Amsterdamu.

Zcela suverénně si v Poháru UEFA počínají fotbalisté CSKA Moskva. K postupu ze skupiny H jim stačily pouhé tři zápasy. Po vítězství 3:0 nad La Coruňou a 3:1 v Rotterdamu nad Feyenoordem si poradili také s Lechem Poznaň. Již do přestávky se gólově prosadili mladík Dzagojev a ruský reprezentant Žirkov a po vítězství 2:1 tak nasměrovali armádní klub do jarních bojů. CSKA se znovu obešel bez služeb Luboše Kaloudy, který neseděl ani na lavičce náhradníků.

Důležitý krok k postupu udělali také fotbalisté Manchesteru City. Vyhráli 2:0 na hřišti Schalke, takže po dvou odehraných zápasech mají plný počet šesti bodů. I bez Brazilce Robinha si tak posílili sebevědomí pro nedělní manchesterské derby s United.

Milna Baroš tentokrát Galatasarayi v duelu s Metalistem Charkov nepřispěl a svůj čtvrtý gól v soutěži nepřidal. Jeho branka pro ofsajd neplatila, po přestávce dostal za úmyslnou ruku žlutou kartu a v 70. minutě byl vystřídán. Istanbulský tým si porážkou 0:1 zkomplikoval spanilou jízdu skupinou B.

Druhé vítězství si připsal Tottenham, který vyhrál 1:0 na půdě Nijmegenu.

Gól Edina Džeka pomohl fotbalistům Wolfsburgu k bodovému zisku v portugalské Braze. O výhře 3:2 rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Misimovič, který navíc v 83. minutě vyrovnal z penalty. Vítězná trefa padla po akci a střele Džeka.

Výsledky Poháru UEFA
Skupina A:
Schalke - Manchester City 0:2 (0:1)
Branky: 32. Benjani, 67. Ireland. Rozhodčí: Tudor (Rum.).
Paris St. Germain - Santander 2:2 (2:1)
Branky: 5. Kežman, 32. Luyindula - 40. vlastní Traoré, 55. Colsa. Rozhodčí: Královec (ČR).
Skupina B:
Galatasaray - Metalist Charkov 0:1 (0:0)
Branka: 81. Edmar. Rozhodčí: Granat (Pol.).
Olympiakos Pireus - Benfica Lisabon 5:1 (4:1)
Branky: 24. a 53. Santo, 1. Galletti, 18. Patsatzoglu, 44. Belluschi - 33. Luiz. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).
Skupina C:
Sampdoria Janov - Stuttgart 1:1 (1:1)
Branky: 39. Sammarco - 8. Marica. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).
Partizan Bělehrad - Standard Lutych 0:1 (0:1)
Branka: 36. De Camargo. Rozhodčí: Dean (Angl.).
Skupina D:
Nijmegen - Tottenham 0:1 (0:1)
Branka: 14. O'Hara. Rozhodčí: Muniz Fernandez (Šp.).
Dinamo Záhřeb - Spartak Moskva 0:1 (0:0)
Branka: 75. Sajenko. Rozhodčí: Kinhöfer (Něm.).
Skupina E:
Portsmouth - AC Milán 2:2 (0:0)
Branky: 62. Kaboul, 73. Kanu - 84. Ronaldinho, 90. Inzaghi.
Braga - Wolfsburg 2:3 (1:1)
Branky: 6. Costa vlastní, 49. Meyong - 24. Džeko, 83. z pen. a 90.+4 Misimovič. Rozhodčí Genov (Bul.).
Skupina F:
MŠK Žilina - Slavia Praha 0:0
Hamburk - Ajax Amsterdam 0:1 (0:0)
Branka: 77. Leonardo. Rozhodčí: Tagliavento (Itálie).
Hamburk: Rost - Demel, Reinhardt, Mathijsen, Aogo - Trochowski (68. Pitroipa), Silva, Jarolím, Olič - Neves (84. Torun) - Guerrero (74. Petrič). Trenér: Jol.
Ajax: Vermeer - Van der Wiel, Oleguer, Vertonghen, Vermaelen - Lindgren, Bakircioglü (73. Sno), Enoh (61. Gabri) - Sulejmani (61. Leonardo), Suárez, Emanuelson. Trenér: Van Basten.
Skupina G:
FC Bruggy - St. Etienne 1:1 (0:1)
Branky: 50. Vargas - 44. Gigliotti. Rozhodčí: Brych (Něm.).
Rosenborg Trondheim - Valencie 0:4 (0:1)
Branky: 21. Mata, 76. Hernández, 88. Baraja, 90.+1 Joaquín. Rozhodčí: Blom (Niz.).
Skupina H:
CSKA Moskva - Lech Poznaň 2:1 (2:0)
Branky: 31. Dzagojev, 45.+1 Žirkov - 66. Stilič. Rozhodčí: Pereira Gomes (Port.).
La Coruňa - Feyenoord Rotterdam 3:0 (1:0)
Branky: 30. Lopo, 50. Hofland vlastní, 51. Guardado. Rozhodčí: Ingvarson (Švédsko).