Slavia s odřenýma ušima uhájila výhru

SMEDEREVO

Fotbalisté pražské Slavie vezou z trávníku Sartidu Smederevo výhru 2:1, herně ale nepřesvědčili. Přestože hráli již od devatenácté minuty přesilovku poté, co byl vyloučen domácí Paunovič, dlouho byli v ofenzívě bezradní a trefili se až v závěru první půle. Nejdříve pálil do černého Tomáš Došek, o chvíli později napodruhé proměnil penaltu Bejbl.

Adauto da Silva ze Slavie Praha (vpravo) bojuje o míč s Nenadem Mirosavljevičem ze Sartidu Smederevo.

Kouč hostů Beránek splnil slib a sáhl do sestavy. Jen na lavičce se tak ocitli Lukáš Došek, Kuka, Hrdlička a Latka. A pozměněná sestava musela čelit náporu vítěze domácího poháru. Sartid na stadiónu nedaleko Bělehradu nepřivítal Slavii s přehnaným respektem a mohl rychle jít do vedení. V první minutě ale Pantelič špatně zpracoval míč, vzápětí Poslal Mirosavljevič hlavičku jen do náruče brankáře Kozáčika. Na druhé straně trestný kop Petrouše vyrazil domácí brankář, další pokus Müllera mířil nad břevno.

Domácí hráli od počátku velmi agresivně a to se jim nevyplatilo. V 19. minutě zastavil Paunovič pronikajícího T. Doška faulem, viděl druhou žlutou kartu a tím automaticky i červenou. Přesilovka však Beránkově ekipě neseděla, sešívaní dlouho marně hledali klíč k překonání oslabeného soupeře.

Penalta až podruhé

Neuspěl T. Došek, který šel po přihrávce Adauta sám na brankáře, ale skórovat mohli i domácí. Po půlhodině hry si narazili míč Pantelič s Bogdanovičem, ale kanonýr Mirosavljevič napálil z pěti metrů jen nohy Kozáčika, střela aktivního Panteliče šla těsně vedle.

Až ve 43. minutě Adauto obelstil obránce, našel T. Doška a ten ranou bez přípravy nedal Žiličovi šanci. Již v nastaveném čase po přihrávce Lukeše kličkoval Piták ve vápně tak dlouho, až jej Zorič fauloval a kopala se penalta. Její exekutor Dostálek sice mířil příliš vysoko, ale pro předčasné vběhnutí jednoho z domácích fotbalistů do vápna ji rozhodčí Megia Davila ze Španělska nechal opakovat a Bejbl míč pod tělem padajícího gólmana propasíroval do sítě.

Špatná koncovka

Po změně stran se hrálo prakticky pouze na branku domácích, ale v koncovce se hráči Slavie trápili jako v domácí soutěži. Adauto z dálky mířil vedle, Petroušův pokus z trestného kopu vyrazil Žilič nad břevno.

Velkou šanci pak měli ale domácí - Mirosavljevič si narazil po akci z půlky hřiště s Mudriničem, ale Kozáčik včasným vyběhnutím a pádem pod nohy mu míč sebral. Na opačné straně skončil obdobně souboj T. Doška s domácím brankářem, přesto se skóre nakonec ještě jednou pohnulo - v nastaveném čase po trestném kopu snížil hlavou Kočič.

Odveta se hraje za tři týdny v Praze.

Sartid Smederevo - Slavia Praha 1:2
Poločas: 0:2. Branka: 90. Kočič - 43. T. Došek, 45. Bejbl z pen. Rozhodčí: Megia Davila - Jimenez, Paterna (všichni Šp.). ŽK: Paunovič, Mudrinič - Dostálek. ČK: 19. Paunovič. Diváci: 6500.