Dal gól, nasměroval Plzeň k postupu, přesto Kobra nešetřil sebekritikou

24. září 2020 21:50 - Plzeň

Zase ukázal, jak důležitou akvizicí se pro Plzeň po příchodu ze zámoří stal. Jeho tým hledal celou první půlhodinu marně cestu, jak si poradit s pětičlennou dánskou obranou a ohrozit gólmana Lawrence, když přišel faul na kapitána Viktorie Brabce a bez rozmýšlení nařízená penalta. Vypjatý moment. A pro další vývoj kvalifikační konfrontace v 3. předkole Evropské ligy proti Sönderjyske nesmírně důležitý.

Česká televize

Kobra, jak se Zdeňkovi Ondráškovi kvůli jeho nezaměnitelnému tetování na zádech přezdívá, se však nerozpakoval ani chvíli a zodpovědnost na sebe i v tuto chvíli vzal.

„A to i v šestnáctce, kde byl terén hodně měkký a penaltu měl původně kopat Čermák. Byl jsem rád, že na ni pustil Kobru," kvitoval trenér Adrian Guľa, jak jeho svěřenci klíčovou situaci vyřešili.

Zvlášť, když Ondrášek při exekuci nezaváhal.

Kobra zase uštkla a proměněnou penaltou nasměrovala Plzeň k postupu

„Byl to důležitý gól pro mužstvo i pro mě, protože nám přinesl uklidnění. Dánové nás hodně překvapili. Nebáli se, hráli dobře, napadali nás, vyhrávali osobní souboje. Fakt nic příjemného, " přiznával Kobra.

„Proto jsme vedoucí branku potřebovali, stejně jako jsme ji potřebovali o víkendu v lize na Bohemce," připomínal proměnu, která se s Viktorií v tu ránu udála a nasměrovala ji k postupu.

Fotbalisté Plzně oslavují gól na 1:0 proti Sönderjyske.

Vlastimil Vacek, Právo

„Z účasti v play off mám velkou radost, protože to byl náš cíl. Sám se sebou ale příliš spokojený nejsem, protože dovedu být k sobě sebekritický. Prohrál jsem až příliš mnoho osobních soubojů, i míčů jsem měl udržet daleko víc. Příště to musí být lepší," nešetřil Kobra výhradami ke svému vystoupení.

„Podstatný je ale postup. I fanoušci skandující za tribunou nám k němu pomohli, protože byli slyšet až na hřiště," měl slova díků i pro nejvěrnějších z věrných plzeňských fans, kteří sice do hlediště nemohli, ale před stadionem o sobě dávali vědět.

Ze zápasu Viktoria Plzeň - Sonderjyske.

Vlastimil Vacek, Právo

„Sedneme se, utkání si zhodnotíme a jedeme sál. Cíl jsme splnili, ale čeká nás ještě hodně práce."

zp, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: