Rubriky:

Evropská liga

Vipáci se vracejí do Edenu. Na Slavii bude 600 hostů, hlásí Tvrdík

2. prosince 2020 10:18 - Praha
(Aktualizováno: 2. prosince 2020 14:30)

Přestože ani po čtvrtečním zmírnění opatření proti šíření koronaviru a přechodu do třetího stupně protiepidemického systému nebudou smět v Česku na sportovní akce diváci, na domácí utkání fotbalistů Slavie v 5. kole Evropské ligy proti Beer Ševě bude moci být na stadionu 600 negativně otestovaných lidí z řad partnerů klubu. Podle předsedy představenstva Pražanů Jaroslava Tvrdíka byl zápas zařazen do pilotního projektu ministerstva zdravotnictví.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Uklidňující zpráva. Ke čtvrtečnímu zapasu Evropské ligy s Beer Ševou mohou sešívaní nastoupit kompletní. Všechny UEFA testy na koronavirus jsou negativní. Slavii přitom stačí i zisk jednoho bodu, aby postoupila do jarního play off.

A ačkoliv si fotbalisté v posledních týdnech zvykli na liduprázdné stadiony, červenobílé tentokrát požene alespoň pár stovek jejich příznivců.

"Účast je povolena při dodržení hygienických pravidel 600 hostům z řad partnerů klubu, kteří se před zápasem podrobí antigennímu testování certifikovanou laboratoří. Náklady nese klub, UEFA souhlasí," avizuje šéf klubu Jaroslav Tvrdík na Twitteru, že VIP osoby dostanou šanci.

Ministerstvo zdravotnictví na dotaz ČTK uvedlo, že výjimku dostaly i další prosincové zápasy českých týmů v Evropské lize. Sparta v příštím týdnu zakončí základní skupinu proti AC Milán, Liberec nastoupí proti Crvené zvezdě Bělehrad. "Akce lze uskutečnit pouze za přesně stanovených hygienicko-protiepidemických podmínek, které jejich organizátoři obdrželi," doplnila mluvčí ministerstva Barbora Peterová.

Po venkovním vítězství nad Nice drží sešívaní díky lepšímu vzájemnému zápasu s Leverkusenem první místo ve skupině C s devíti body. Výhrou ve Francii se slávisté výrazně přiblížili k postupu do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy. K postupu bude sešívaným stačit jediný bod z posledních dvou zápasů.

Slavia se chce s účinkováním v Evropské lize rozloučit doma výhrou. Samozřejmě jen pro letošek

Při soutěžích UEFA sice může být od října na rozdíl od české ligy zaplněn stadion až z 30 procent, ale pouze pokud dovolí úřady v jednotlivých zemích. Většina mezistátních utkání se kvůli zhoršené koronavirové situaci v Evropě hraje bez diváků.

V České republice naposledy mohli fanoušci v omezeném počtu do hlediště na začátku října, než byly sportovní akce na měsíc přerušeny. Před zastavením nejvyšší soutěže smělo na stadion maximálně 2000 diváků.

Od říjnového vítězství nad Slavií izraelská Beer Ševa nevyhrála. Nebyly peníze, doplácíme na to, přiznal její kouč

Současný protiepidemický systém umožní přítomnost fanoušků na stadionu až při přechodu do druhého stupně, při kterém bude moci zápasy venku sledovat 500 lidí. V prvním stupni to pak bude 1000 diváků.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..