Živě

Ještě se musím hodně zlepšovat, říká zadák, který vymazal Vardyho

25. února 2021 11:28 - Praha

Oslnil skvělým výkonem! V úvodním utkání 1. kola play off Evropské ligy obránce Slavie David Zima vynuloval hvězdu světového formátu Jamie Vardyho z Leicesteru. Před čtvrtečního odvetou na hřišti Lišek však mladý obránce na týden starý duel raději nemyslí. „Hlavní je koncentrace na nadcházející zápas," má jasno.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Honil se vám hlavou během minulých sedmi dnů bezbrankový souboj s Leicesterem?

Ani moc ne. Spíše jsem se soustředil na to, co nás čeká.

Po zápase vás chválil trenér Trpišovský i fotbaloví experti. Zaznamenal jste hodně pozitivních ohlasů?

Nebylo to nic zvláštního. Šlo o výjimečný zápas, hodně sledovaný, ale že bych měl mobil zavalený gratulacemi, to se nestalo.

Velký den pro Slavii! Leicester? Bezgólový výsledek bránit nebudeme, říká Trpišovský

Když jste viděl soupisku Leicesteru, na které byly i všechny největší hvězdy, nesvírala vás nervozita?

Vůbec ne. Já byl rád, že hrají Vardy, Barnes či Maddison. Bylo super zahrát si proti třetímu týmu Premier League v plné sestavě. Myslím, že šlo o poctu pro celou Slavii.

Souboj s Leicesterem má být pro defenzivu Slavie pomyslnou maturitou. Nedávno jste absolvoval tu školní. Lze tlak srovnat?

Z mého pohledu určitě ne, jde o dvě hodně rozdílné věci. Maturita ve škole byla hodně těžká. Čím nechci říct, že uhlídat Vardyho je snadné. Každopádně maturitu jsem ve škole složil a snad složím i tu fotbalovou proti Leicesteru.

Berete i s odstupem domácí remízu jako dobrý základ do odvety?

Určitě. Jsem přesvědčený, že máme solidní pozici. Jsme určitě schopní skórovat, což by mělo domácí znervóznět.

Jamie Vardy z Leicesteru během utkání Evropské Ligy na Slavii.

Vlastimil Vacek, Právo

Když jste před rokem přišel do Slavie, měl jste na kontě pouhé dva starty v lize za Olomouc. Nyní patříte k oporám pražského týmu, máte na kontě mistrovský titul, prosadil jste se do reprezentace a usilujete o postupu do osmifinále Evropské ligy. Nezatočila se vám z raketového vzestupu hlava?

Vůbec ne. Spíše jsem ohromně šťastný, že jsem krok do Slavie realizoval. Minulých dvanáct měsíců bylo z mojí strany fotbalově vydařených. Snil jsem o pohárově Evropě. A teď, když jsem ve Slavii, neberu to jako splnění všech ambicí. Každá náročná konfrontace jako je třeba zápas s Leicesterm mi ukazuje, že se ještě musím hodně zlepšovat. Vidím nedostatky, na nichž je třeba pracovat.

Alexander Bah ze Slavie Praha a Harvey Barnes z Leicesteru během utkání prvního kola vyřazovací části Evropské Ligy.

Vlastimil Vacek, Právo

Slavia před pár dny angažovala Simona Deliho, bral jste jeho příchod jako vyslovení nedůvěry nebo šlo o impuls do další práce?

Rozhodně to druhé. Je pro mě výzva, abych se prosadil. Konkurence je v každém velkém klubu.

Slavia odvetu zvládne a čeká ji velká sláva, věří Souček. Leicester dostal v médiích naloženo

V případě postupu do osmifinále vás bude čekat další výborný soupeř, další dva těžké zápasy. Představuje účast v dalším kole Evropské ligy motivaci i směrem k reprezentaci, kterou čeká v létě mistrovství Evropy?

Já áčko vůbec neřeším. Pokud se tedy nebavíme o mistrovství Evropy jednadvacítek v závěru března ve Slovinsku. Ale že bych si dával do hlavy možnost cesty na šampionát do Skostka a Anglie, to by bylo troufalé.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Evropská liga UEFA 2021/22

Filtr článků - Evropská liga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.