Odpovědnost padá na mě, měl jsem vybrat lepší tým, kál se po vyřazení kouč Leicesteru

26. února 2021 00:35 - Praha

Pohárová Evropa představuje pro kouče Leicesteru hotové prokletí. Teď po konfrontaci se Slavií obzvlášť. Pátý pokus Brendana Rodgerse překročit práh prvního kola jarní vyřazovací části Evropské ligy, a znovu nezdar. Tentokrát na levičce Leicesteru, stejně jako před tím dvakrát s Liverpoolem i Celtikem Glasgow. „Vyhrál lepší tým,“ lakonicky konstatoval Rodgers poté, co momentálně třetí tým Premier League prohrál na svém hřišti s českým mistrem a ze soutěže vypadl.

 

Michael Regan, Reuters

Těžko se osmačtyřicetiletému irskému kouči vysvětlovalo, proč jeho Leicester v pohárové Evropě končí.

„Sestava je mojí chybou, mohla být lepší," bral na sebe vinu za rošády, které ve složení mužstva udělal.

Maddison samozřejmě nastoupit nemohl, neboť ani středeční cesta k specialistům do Londýna nepomohla, aby Rodgers věděl, kdy bude mít svého hvězdného záložníka zraněného v posledním ligovém zápase na Aston Ville k dispozici.

Marc Albrighton z Leicesteru při utkání se Slavií.

Hannah Mckay, Reuters

Další změny ve složení mužstva ale udělal on. Třeba Barnese, který se během stoosmdesátiminutové konfrontace se Slavií dostal vlastně do jediné vyložené gólové šance Leicesteru, do základní sestavy vůbec nepostavil.

„Odpovědnost padá na mě, já mužstvo vybral. Měl jsem postavit lepší tým," opakoval Rodgers.

Je to sportovní zázrak, říká o postupu Slavie Jindřich Trpišovský

Sport.cz, SK Slavia Praha

„Máme spoustu zraněných hráčů, na dalších se už projevuje únava, protože mají za sebou spoustu zápasů. Proto jsme postrádali obvyklou agresivitu a energii, vlastnosti, na kterých je naše hra založená. Navíc nám scházela kvalita v práci s míčem, stejně jako intenzita, s níž se hraje jak v Premier League, tak i v Evropě," vysvětloval.

Padající slávista Lukáš Provod právě překonal Kaspera Schmeichela v bráně Leicesteru. Přihlíží Caglar Söyüncü.

Hannah Mckay, Reuters

„Začali jsme odvetu sice dobře, ale hráli jsme příliš opatrně. A hlavně - nevytvořili jsme si dost střeleckých šancí. Chybí nám kvalitní útočníci. V úvodu druhé půle jsme dostali gól, což je vždy nepříjemné, navíc jsme pak dostali i druhý, hodně laciný," glosoval odvetné utkání Rodgers.

„Vyřazení je pro nás velkým zklamáním, ale musíme se přes něj přenést. Zanalyzovat si, co bylo špatně a poučit se. Už proto, že doufám, že se příští rok dostaneme do Evropy zase. Teď se proto musíme soustředit na dvě soutěže, v nichž pořád hrajeme," připomínal kouč Leicesteru Premier League a účinkování v FA Cup.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

zp, Sport.cz

Oznámkujte výkon Slavie (jako ve škole od 1 do 5)


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..