Deli se vrátil z reprezentace s covidem. A Kolář? Neumíme si teď představit, že by šel do brány, říká asistent kouče

6. dubna 2021 13:42 - Praha

Absence Ondřeje Kúdely ve čtvrtečním prvním čtvrtfinále Evropské ligy na stadionu londýnského Arsenalu se dala očekávat. Už v nedělním ligovém duelu v Brně Slavii chyběl a kouč Jindřich Trpišovský naznačoval, že ani na Ostrovy s mužstvem nejspíš nepoletí. Trenérovy obavy se naplnily, ba co víc, realita před úterním odletem slávistické výpravy z pražského ruzyňského letiště byla ještě tvrdší. Za La Manche nemíří ani Simon Deli. „Test na covid u něho dopadl pozitivně,“ potvrdil Trpišovského asistent Zdeněk Houštecký.

 

Ian Macnicol, Reuters

Z reprezentačního srazu, během něhož Pobřeží slonoviny porazilo v kvalifikaci Afrického poháru národů Niger 3:0 a Etiopii 3:1, se vrátil Simon Deli unavený. V prvním střetnutí proti Nigeru odehrál 24 minut, v druhém pak celých devadesát minut.

Se Slavií sice do Brna k ligovému střetnutí odjel, na trávník ale nevyběhl.

Facka od Liverpoolu Kanonýry probrala. O to víc teď kouč Arteta varuje před atypickou Slavií

„Test na covid u něho vyzněl před odletem pozitivně," naznačil slávistický asistent Zdeněk Houštecký, co bylo nejspíš příčinou Deliho únavy.

„Pochopitelně že jde o citelné oslabení. Simon přišel na hostování z Belgie právě pro případ, že by z kádru vypadli Kúdela či Zima. On byl variantou, která je stoprocentně nahradí. Teď ovšem musíme vymyslet náhradu za Kúdelu i Deliho."

Ondřej Kúdela a slávisté v tahanici s Glenem Kamarou z Rangers (druhý zleva).

Andrew Milligan, Reuters

I Kúdela zůstal v Praze, takže na tušení Trpišovského došlo.

Něco takového jsem ještě nezažil, říká kouč Slavie k pohromě před bitvou s Arsenalem

„Byli jsme přitom rozhodnutí, že s námi na Arsenal poletí. Zvláště poté, co s reprezentací zvládl cestu do Walesu a vše, co ji provázelo. Jenže si přivezl zhmožděný nos, k tomu se přidala viróza a vysoké teploty, takže po lékařském vyšetření necestuje," objasňoval Houštecký absenci zkušeného stopera.

Už je to jasné. Na Arsenal bez Kúdely. A Slavii přibyla další ztráta

„Je to velké oslabení. Kúdela je ve fantastické formě, představuje pilíř naší defenzívy, což potvrzoval v lize, pohárech a koneckonců i v národním týmu, v němž byl v kvalifikačních zápasech rovněž enormně vytížený," povzdechl si.

„Máme ale v hráčském kádru takovou kvalitu, že Kúdelu i Deliho nahradíme a na zápas s Arsenalem se dobře připravíme. Nejdřív to ovšem probereme v realizačním týmu a pak i s hráči," nechtěl prozrazovat, jaké varianty nosí trenérský ansámbl v hlavě a po které z nich případně sáhne.

Znovu na ostrovy, tentokrát na Arsenal. Slavia v Evropské lize vyzve světový velkoklub

Jednou z alternativ by mohlo být přesunutí Bořila na místo stopera, které si už v minulosti vyzkoušel, další třeba stažení univerzála Holeše po bok Zimy.

„Věřím, že budeme mít šťastnou ruku," pravil Houštecký mnohoznačně.

Ondřej Kolář a jeho maska. Jak se vám líbí…?

twitter Jaroslava Tvrdíka

A s jistou úlevou, že do Londýna se Slavií odletěli alespoň jiní dva hráči, nad nimiž se vznášel rovněž otazník – brankář Ondřej Kolář a Petr Ševčík, který se po zranění zase vrátil do kádru.

„V neděli v Brně si vyzkoušel celý zápas. Tvrdil, že se cítil dobře, v průběhu střetnutí se nezadýchal a na Arsenal je připravený," kvituje Houštecký, že šestadvacetiletý záložník je zpátky a trenéři s ním mohou počítat.

Postaví se Kolář proti Arsenalu do slávistické brány? Stoprocentní jistotu nemáme, říká trenér

S Ondřejem Kolářem, kterého vážně zranil v osmifinálové odvetě s Rangers Roofe, je situace jiná.

„V tuto chvíli si neumíme představit, že by šel do brány," přiznal Trpišovského asistent, nicméně stejně jako jeho šéf věří, že ve čtvrtek může být situace jiná.

Dojatý Tvrdík! Šéfa Slavie dostalo uvítání v Londýně. Co se stalo?

„Jsou to přece jen ještě tři čtyři dny, které ještě do zápasu zbývají. Ondra už začal s lehčí přípravou, masku i přilbu má připravenou," živil v sobě naději v neděli v Brně i Trpišovský.

zp, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..