Famagusta - Rapid Vídeň 2:1 Famagustě s Hušbauerem výhra k postupu nestačila

Larnaka

Fotbalisté kyperského celku Anorthosis Famagusta s českým záložníkem Josefem Hušbauerem sice porazili v odvetném utkání 3. předkola Evropské ligy Rapid Vídeň 2:1, do další fáze však po úvodní prohře 0:3 nepostoupili. Bývalý hráč pražské Sparty Hušbauer odehrál dnes 71 minut, v první půli dostal žlutou kartu.

Rapid, který v 2. předkole Ligy mistrů nestačil na Spartu, v další fázi narazí na ukrajinský Luhaňsk. Famagusta se přesunula do Evropské konferenční ligy.

Dál jde i arménský Alaškert, který udolal po prodloužení Kajrat Almaty 3:2. Hosté doplatili na dvě vyloučení, ve 104. minutě vstřelil rozhodující gól Aleksandar Glišič. Alaškert narazí na Glasgow Rangers.

Odvetná utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy:
Mistrovská část:
Alaškert - Kajrat Almaty 3:2 po prodl. (2:2, 1:1), první zápas: 0:0, postoupil Alaškert
HJK Helsinky - Neftči Baku 3:0 (0:0), první zápas: 2:2, postoupil HJK
Žalgiris Vilnius - Mura 0:1 (0:1), první zápas 0:0, postoupil Mura
Hlavní část:
Anorthosis Famagusta - Rapid Vídeň 2:1 (1:0), první zápas 0:3, postoupila Austria
St. Johnstone - Galatasaray Istanbul 2:4 (1:1), první zápas: 1:1, postoupil Galatasaray