Vyhoďte Spartu z Evropy! Na východě mají velký problém, volají osobnosti ve Velké Británii

1. října 2021 22:03 - Glasgow/Praha

Český fotbal zažívá po další pohárové konfrontaci s Glasgow Rangers déjà vu. Z Ostrovů znovu zaznívá přání, aby byl český klub vyhozen z evropských soutěží. Tentokrát ale nejde o Slavii, nýbrž o Spartu. Ale zase se reaguje na údajný rasismus vůči hráči Rangers Glenu Kamarovi.

Sport.cz

V případě Slavie volali ve Velké Británii po nekompromisním trestu kvůli údajnému rasistickému výroku Ondřeje Kúdely směrem ke Kamarovi během duelu v Glasgow. Tentokrát se podle britské strany fatálně provinily děti na tribuně na Letné, kde dávaly pokřiky najevo nesympatie vůči stejnému hráči.

Na sociálních sítích se třeba ihned ozval bývalý hráč West Hamu a St. Mirrenu Anton Ferdinand, který naléhá na UEFA.

„Čas nadešel! Kde jsi? Nulová tolerance evidentně není to, čeho byste se drželi. Uzavírání stadionů viditelně nefunguje. Vyhoďte je z celé soutěže," vyzývá vedení UEFA k vyloučení Sparty.

Evropská liga 2021/22: Program soutěže, zápasy Sparty a další informace

Mluví tak podobně jako například Kamarův právník Aamer Anwar, jenž rovněž požadoval pro český klub stejný trest, tedy vyhození z pohárové Evropy.

Ve studiu televize BN se bouřil proti chování českých fanoušků také někdejší kouč Celticu, úhlavního rivala Rangers, Neil Lennon.

Rangers žalují na Spartu u UEFA. Gerrard si na Letné rasismu nevšiml, teď mluví jinak

„Je zcela irelevantní, jestli tam (na Letné) byly děti, nebo ne. Mohli jste vidět na Stevu Gerrardovi, jak je naštvaný, že je (Spartu) nepotrestali, protože na stadion byli lidé vpuštěni. Další věc je, že to byl znovu Glen Kamara, který musel strpět rasistické útoky, jimž musel čelit už před šesti měsíci," připomněl Lennon duel se Slavií.

„Je mi toho kluka líto. Celé je to nechutné," pokračoval.

Přestaňte útočit na naše děti, je to mimořádně zbabělé a drzé, reaguje Sparta. Slavia se k výzvě připojila

"Podle mě to není jen skvrna na naší hře, ale na celé společnosti. Ve východní Evropě jde o zcela zásadní problém. UEFA mluví o respektu, ale kde je respekt pro toho kluka, který bojuje za svůj tým?" položil otázku bývalý severoirský fotbalista.

roj, Sport.cz

Bylo podle vás chování dětí na Letné během duelu Sparty s Glasgow Rangers rasistické?


Časová osa: Evropská liga UEFA 2021/22

Filtr článků - Evropská liga


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..